26Wrz

Zostać zdradzonym przez własnego psa…

Wrzesień 26, 2015 Psie anegdoty , 14

Weekendowy wyjazd do Grójca, oczywiście Donner jedzie ze mną! A jakże by inaczej. Trzeba poznać nowe, przyszłe mieszkanie, bo już za miesiąc pożegnamy nasz piękny dom z ogrodem i przeprowadzimy się do mieszkania w ramach emigracji za bogactwem, a raczej poszukiwaniem nowej pracy. Byłam bardzo ciekawa jak pies poradzi sobie w bloku. Bez ogrodu, w stosunkowo małym mieszkaniu i z samym miastem. Oczywiście Donner bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Jedźmy już

Już się zapakowałem, możemy jechać

W mieszkaniu jest fajnie, nikt nie każe mu samemu siedzieć w ogrodzie, chodzimy na długie spacery, tylko piłką nie ma się gdzie porzucać i trzeba jechać kilka kilometrów na pola, żeby nikomu nie przeszkadzać i nie ryzykować, że dziecko lub inny pies postanowią się pobawić na tym samym skwerze. Wszystko byłoby by pięknie, gdyby nie to, że zostałam zdradzona przez własnego, ukochanego, wypieszczonego psa. M. musiał z rana pojechać do Warszawy na studia. Odprowadziliśmy go więc i chciałam wyciągnąć Donnera na spacer. Ale nie! Wielkie nieszczęście się stało, bo M. pojechał gdzieś autem i nie wziął psa. Więc zaczęło się zawracanie co kilka kroków, bo musimy iść szukać M. Pędem do domu, rozpacz, bo M. nie ma i jak żyć? Jak pies ma żyć? Położył się zdruzgotany na balkonie i smętnie wzdycha. Dodam, że jak ja wychodzę (ja – pańcia, mamusia, żałrodajnia, prawny właściciel) pies ma to w nosie. Jak razem wychodzimy do sklepu także, ale fakt, że M. pojechał gdzieś samochodem na oczach psa i na pewno go zostawił na wieki, jest dla Donnera nie do zniesienia. Eh… a myślałam, że mój pies mnie kocha…

Czy m. już wraca?

Monitoring osiedlowy – czy M. już wraca?

Ale to nie wszystko. Pierwszy dzień w mieście, a ja już prawie dostałam wczoraj zawału. Idziemy na wieczorny spacer po osiedlu i nagle Donner dorwał coś i zżera. Dzięki refleksowi i wyćwiczonemu chwytowi wyciągnęłam mu z gardła olbrzymi kawał mięsa (coś jak pieczony schab) z dziwną czarną plamą na środku ala nadzienie. Serce na chwilę mi stanęło, bo nie sądzę, że ktoś od tak wyrzucił w krzaki takie mięso w mieście. Z trutką? Z pinezkami? Może przesadzam, ale do jasnej cholery krzaki to nie miejsce na utylizację resztek jedzenia!!!! Nie wiem, czy to było coś trującego, czy tylko jestem przewrażliwona –  nie chciałam sprawdzać, odrzuciłam je szybko i zaciągnęłam psa do domu. Na szczęście nie zdążył nic połknąć, ale jaki z tego morał? Nie wolno ryzykować, kaganiec (czy jak to Rosjanie określają: nomordnik) na nos i spacery w mieście tylko w takiej formie. Wiem, zniszczę psu życie, ale trudno. Wolę tak i wozić go kilka kilometrów do lasu i na pola, niż żeby przez jakiegoś *** miał się otruć. Piękne pierwsze chwile w mieście – nie ma co.

w domu

Szczerze? Możemy tu mieszkać, nie jest źle, tylko do licha gdzie tu jest ogródek?

Agrrryyy… zdjęcia z telefonu, bo nie wzięłam aparatów. Chrońcie swoje oczy przed ich jakością ;/
Ogółem: 796, dzisiaj: 1