7Wrz

Czym otruć psa?

Wrzesień 07, 2015 Zdrowie i choroby 10

Mało psi wpis, ale to przez psa jak zwykle powstał. Dotyczy popularnego mięsa mielonego sprzedawanego na tackach w dyskontach. Jako, że w piątek wracałam do domu wyjątkowo zmęczona po pracy, zrezygnowałam z zajechania do sklepu, by kupić psu przyzwoite surowe mięso i odstać godzinę w kolejce najpierw po mięso potem do kasy. Jak wiadomo o 16 jak tłumy ruszają z pracy do domu, to kolejki w sklepach są porównywalne do tych przy rondzie w Kołbieli. Jako, że M. wracał kilka godzin później dostał misję kupić psu cokolwiek, co jeszcze będzie na półkach po hordach, które co piątek przetaczają się popołudniu po sklepach. Pies przeżyje na mielonym, bo bardziej ufałam mięsu niż puszce ‚no-name’ za 3zł za 1kg. M. wrócił ze zdobyczą oświadczając, że nie kupił najtańszej tacki, bo nie będziemy psa truli, tylko mieloną łopatę.

SONY DSC

Zadowolona ugotowałam psu zupkę taką jak zwykle i ku mojemu zdziwieniu pies nią wzgardził. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że Donner na gardzi jedzeniem. On się cieszy nawet jak mu daje tabletki na odrobaczanie – przekonany, że to ciasteczka. Tym razem podszedł jedynie do miski, powąchał i odszedł. Co więcej nie chciał później do niej podejść. Kiedy podchodziłam do niego z miską, lub zaczerpnęłam dłonią jedzenia, podtykając mu pod nos, odwracał się krzywiąc ostentacyjnie. Nie to nie, zgłodnieje to zje – zawyrokowałam. Jednak jedzenie nie zniknęło, a pies chodził i poburkiwał mi głodnym brzuchem. Kto by się przejmował takim incydentem? Jedzenie wyładowało w koszu, miski wyszorowałam, a pies skończył z dniem głodówki. Na drugi dzień postanowiłam dać mu drugą porcję – może się przekona. Nie, nie przekonał się. Reakcja była taka sama.

DSC03986

Przebiegło mi przez głowę, że może jest chory? Chociaż wszechobecne ADHD, nie wskazywało na to, ale i podczas zaawansowanej babeszjozy humor i nadmiar energii go nie opuszczał. Może trzeba by pojechać do weterynarza? Ale po co im głowę zawracać? I co powiem? Że pies nie chce jeść? A to nie do końca, że jeść nie chciał, bo smakołyki treningowe wyżerał jak zwykle. Jedzenie po raz kolejny zostało wyrzucone, a Donner dostał niedzielny wegetariański obiad – czyli krem z gotowanej marchewki z czystkiem i siemieniem lnianym – czyli zupkę z tego co miałam. Oczywiście nażarł się jak świnia, jak to ma w zwyczaju wylizując do czysta miskę. Czyli apetyt ma i raczej nic mu nie jest. Zatem co musiało być w tym mięsie, że wszystkożernego psa dosłownie odrzuciło? Na pewno cos podejrzanego.

SONY DSC

Ogółem: 3 138, dzisiaj: 1