Strona główna Relacje Top For Dog – Oscary w psim świecie

Top For Dog – Oscary w psim świecie

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Finał konkursu Top For Dog jest dla mnie swojego rodzaju zakończeniem blogerskiego roku. To znak, że zakończył się kolejny intensywny sezon na „psim rynku”. W powietrzu czuć już magię świąt, zaraz będzie kolejna rocznica mojego blogowania. Finał Top for Dog jest dla mnie początkiem końca roku. Pięknym początkiem końca roku.

W środę 22.11.2017 nastąpiło uroczyste zwieńczenie tegorocznego plebiscytu Top for Dog podczas Gali „Ty fundujesz dobro”, która w tym roku poruszała problem starszych psów pod hasłem #PokochajStaruszka.  Podczas Gali przekazano nagrody dla schroniska na Paluchu, fundacji Węgielek i Staruszkowa. Jak zwykle Gali towarzyszył podniosły nastrój i wielkie wzruszenia. W tym roku postanowiłam być twarda i tak łatwo się nie rozkleić… ale nie dało się. Kiedy Pani Krystyna Seemayer opowiadała swoją historię i Staruszkowa, łzy ciekły mi strumieniami i modliłam się, żeby tylko nie zabrakło mi chusteczek. Zwieńczeniem Gali było przyznanie nagród w Top for Dog, które jak zwykle było niesamowitym przeżyciem! Była to czwarta edycja konkursu i trzecia z moim udziałem, ale każdego roku jest to dla mnie wyczekiwana impreza, wzbudzająca wielkie emocje.

Zanim jednak przejdziemy do podsumowania tegorocznego finału Top For Dog mam dla Was krótki wywiad z Niną Gowin – pomysłodawczynią i twórcą tego wielkiego wydarzenia.

Amelia: Skąd się wziął pomysł na taki konkurs? Jak do tego doszło, że powstało Top for Dog.

Nina: Wszystko zaczęło się cztery lata temu od spaceru z moimi czterema psami. Jeszcze wtedy współprowadziłam Fundację Przyjaciel, która poprzez zajęcia dogoterapii pomagała dzieciom niepełnosprawnym. Wydawałam dzięki niej magazyn „Dog&Sport”. Cały czas szukałam jednak czegoś, co można zrobić dla branży i czegoś, co pomoże Fundacji dobrze prosperować, gdyż samo wydawanie gazety to było za mało. Obserwując rynek zoologiczny miałam poczucie, że nic się nie dzieje. Jest nudno, brakuje motywacji do działania. Nie ma akcji! Tylko wystawy, konferencje w hotelu i to wszystko. Wielkie zamieszanie wywołało wówczas powstanie Dog Chow Disc Cup. ale to ciągle było mało. I tak na pewnym marcowym spacerze na Polach Mokotowskich, w trakcie rzucania piłki moim czterem psom, objawienie! Pomysłowy Dobromir – puk, puk i jest – Top for Dog!

Amelia: Jak to się mówi najlepsze pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanych momentach!  Czym tak naprawdę jest Top For Dog? Jaki był cel jego powstania i czy ten pierwszy cel jest dalej realizowany, czy może rozrósł się i ewoluował w coś o wiele większego niż zakładałaś?

Nina: Założenie konkursu Top for Dog to wyłonienie podczas trwającego dwa miesiące głosowania najlepszych zdaniem konsumentów produktów dla psów. Finałem jest coroczna Gala „Ty Fundujesz Dobro”, podczas której ogłaszani są zwycięzcy i rozdawane są statuetki. Zwróć uwagę na pierwsze litery TFD (Top For Dog i Ty Fundujesz Dobro). Cały konkurs związany jest z psami, gazeta Dog&Sport związana jest z psami, wszystko dzieje się wokół psów, uznałam więc, że skoro zbiera się cała branża, to koniecznie trzeba wykorzystać moment na pokazanie ogromu problemów, z jakim spotykają się schroniska i organizacje pomagające zwierzętom. Pierwsza edycja skupiała się całkowicie na pomocy Fundacji Przyjaciel. Fundacja cieszyła się dobrą opinią, zakres działań był mocno związany z psami, co spowodowało, że branża kynologiczna bardzo chętnie zaangażowała się w organizację Gali. Co roku wspieramy najróżniejsze organizacje, które za cel stawiają dobro zwierząt i staramy się im pomagać. Udział gwiazd mających psy i pomagających zwierzętom bardzo mocno przyciąga media. Poprzez artykuły i materiały filmowe z przebiegu Gali zasięg informacji jest ogromny i pomoc, jaka jest potrzebna, nabiera większego rozmachu. Co roku nagradzamy też w kategorii „Inicjatywa społeczna”, która powstała, by wyróżnić i nagrodzić te firmy, które świadomie angażują się w szeroko rozumianą społeczną odpowiedzialność biznesu. Mają one być wzorem do naśladowania i zachęcenia innych do podejmowania takich działań.  

Amelia: Na pewno pierwsza edycja nie była łatwa w organizacji. Możesz przybliżyć czytelnikom „pierwsze kroki” z Top for Dog? Czy firmy chętnie brały udział? I jak wygląda to teraz?

Nina: Co do samych zgłoszeń produktów, to powiem szczerze, że aż tak prosto nie było. Każda rozmowa telefoniczna wymagała mnóstwa wyjaśnień, tłumaczeń. Codziennie musiałam przekonywać, że warto, że można spróbować, że to pierwszy raz i że jestem pewna, że się uda. Liczyłam, że zostanie zgłoszonych 100 produktów, nie udało się – zostało zgłoszonych 57 produktów. Jak na pierwszy raz to i tak bardzo dużo, i to był ogromny sukces. Sama Gala była ogromnym zaskoczeniem, nikt się nie spodziewał aż tak oskarowej imprezy. Skład kapituły w pierwszej edycji był również inny, większy. W tej chwili jest to 6 osób, które się bardzo angażują i im tak samo jak mnie zależy na rozwoju rynku zoologicznego i docenianiu firm, które tworzą najlepsze produkty dla naszych psów. Wiele firm mi zaufało i właśnie zakończyła się IV edycja Top for Dog. W tej chwili konkurs ma ogromny zasięg, który z roku na rok wzrasta, właściciele psów sprawdzają, jakie produkty się pojawiły w tym roku, jakie nowości są na rynku, kto się zgłosił, co napisali blogerzy. Skoro ten produkt bierze udział w konkursie to znaczy, że jest godny zaufania, warto go kupić i przetestować. To, że firma na swoim Facebooku pokaże nowy produkt, nie działa tak samo na kupującego jak pokazanie się z nim w konkursie kierowanym do właścicieli psów z całej Polski

Amelia: Czy Top for Dog zostanie w takiej formie jak dotychczas, czy może planujesz jakieś wielkie zmiany względem tego konkursu? Czego możemy spodziewać się w przyszłym roku?

Nina: Już w przeciągu tych czterech edycji zmianom uległa nazwa, przebieg konkursu, Gala – te wszystkie rzeczy bardzo mocno ewoluowały i cały czas ewoluują, bo ciągle staram się udoskonalić konkurs tak, aby był na najwyższym poziomie. Dotychczasowe najważniejsze zmiany to: wygląd strony, system do głosowania, udział blogerów, dzięki którym zasięg jest ogromny, a zgłoszone produkty i opinie o nich widoczne są w sieci. Szeroki udział mediów i współpraca z wiarygodnymi partnerami powoduje, że konkurs zyskuje poparcie rynku i uwiarygadnia znaczenie wzięcia w nim udziału. A plany na kolejne edycje na pewno zweryfikuje zmieniający się rynek. I w tym momencie trudno mi o nich mówić. Czy w kolejnym roku coś nas zaskoczy? Jeszcze nie wiem, muszę iść na spacer z psami i pewnie coś mi wpadnie do głowy (śmiech).

Wracając do samej Gali, z widomych powodów (Nina ❤) gala była mocno skrócona, ale nie umniejszyło to jej rozmachu. Razem z delegacją Ambasadorów T4D: Emilią z LEELOO LET`S DANCE SALSA i Agnieszką z ENZO & GIRLS oklaskiwałyśmy zwycięzców ciesząc się z ich sukcesu i tego, że mogłyśmy brać w tym udział, być częścią tego niesamowitego wydarzenia. Że tyle firm nam zaufało i odważyło się na testy.

Ale nie było to tylko spotkanie Ambasadorów. Miło było zobaczyć Ninę z FRUITY TEAM. Ale to nie wszyscy! Jeszcze przed galą spotkałm się z Emilią i kręciłyśmy się po teatrze szukając znajomych twarzy. Wtem z tłumu wyłoniła się ona! Najbardziej szalona z tych które znam! Z uśmiechem na ustach podbiegła do mnie krzycząc: niespodzianka! Tylko Kasia z MAYBE CHART jest skłonna zrobić taką niespodziankę! Rozmawiając ze mną codziennie, jak gdyby nigdy nic i nie zdradzając się nawet słowem, że przyjedzie! (Uh, Ty! Gdybyś uprzedziła M. by przyjechał, bo teraz żałuje że go nie było!) To spotkanie niezwykle mnie ucieszyło i powiem po raz kolejny: nasze poznanie nie było kwestią przypadku!

Co więcej za Kasią pojawiły się dziewczyny (i chłopaki): Ania Modna Koza i Małgorzata Gammolen Activ, co wróżyło, że ta Gala będzie jeszcze wspanialsza niż ubiegłoroczne, bo oglądanie i oklaskiwanie zwycięzców w tak doborowym towarzystwie nie jest byle czym! Swoją drogą nałapałam trochę „blasku chwały” siedząc pomiędzy Anią i Małgosią i ich statuetkami. Ah!

Gammolen i VetExpert
Doggie Bears, SafePet i Modna Koza

Ogłoszenie wyników, nie obyło się bez zaskoczeń i choć większość typowanych przeze mnie firm wygrało, to kilka wyborów było dla mnie szokiem, zresztą jak co roku. Po gali była chwila na ściance, wymiany uścisków z wyróżnionymi i zwycięzcami, a później powrót do domu.

Niezwykle cieszę się, że mogłam kolejny raz brać udział w Top for Dog. Jako tester produktów, ambasador i uczestnik gali. Dziękuję za tą możliwość i cieszę się, że konkurs tak wspaniale się rozwija.

Zwycięzcy i wyróżnieni w Top for Dog 2017:

1. Karmy suche zwycięzca: Skład Karmy wyłączny dystrybutor Fish4Dogs Polska/Superior Adult Compete
– karmy suche wyróżnienie: Husse Polska – Opus Farm [czytaj naszą recenzję: 1]
– karmy suche wyróżnienie: Maxi Zoo Polska /Real Nature Wilderness Wide Savannah  [czytaj naszą recenzję: 1, 2]

2. Karmy mokre: zwycięzca Dolina Noteci – Premium Pure Jagnięcina  [czytaj naszą recenzję: 1]
– karmy mokre wyróżnienie: Skład Karmy wyłączny dystrybutor Fish4Dogs Polska/karma z makrelą i ziemniakami

3. Preparaty weterynaryjne- rehabilitacja i regeneracja zwycięzca: Scanvet Poland/ArthroScanKęsy i ArthroScan Syrop  [czytaj naszą recenzję: 1]
– preparaty weterynaryjne- rehabilitacja i regeneracja wyróżnienie: Tricky Pick – Back on Track derka dla psa

4. Preparaty weterynaryjne- leki OTC zwycięzca Bayer – Foresto obroża
– preparaty weterynaryjne- leki OTC wyróżnienie: Bayer – Drontal Plus Flavour

5. Preparaty uzupełniające – profilaktyka, zwycięzca – VetExpert/ VetoSkin kapsułki Twist Off
– Preparaty uzupełniające – profilaktyka wyróżnienie – Tymofarm – Gammolen Active [czytaj naszą recenzję: 1]

6. Przekąski i przysmaki dentystyczne zwycięzca – Skład Karmy wyłączny dystrybutor Fish4Dogs Polska – Sea Jerky Tiddler
– przekąski i przysmaki dentystyczne wyróżnienie – Best 4 Animal Care/ Premium4animals – Gryzaki z poroży jeleni  [czytaj naszą recenzję: 1]

7. Przekąski i przysmaki codziennego użytku zwycięzca – e-pies.eu Naturalne Gryzaki dla Psów  [czytaj naszą recenzję: 1]
– przekąski i przysmaki codziennego użytku wyróżnienie – LATA KITA -ręcznie robione przysmaki
– przekąski i przysmaki codziennego użytku wyróżnienie – Maced– przysmaki suszone  [czytaj naszą recenzję: 1]

8. Przekąski i przysmaki treningowe – zwycięzca – Husse Polska – Bravo
– przekąski i przysmaki treningowe wyróżnienie – MEATLOVE Polska– Meat and Treat

9. Akcesoria dla psów- zwycięzca – Modna Koza – zestaw BOHO [czytaj naszą recenzję: 1]
– akcesoria dla psów wyróżnienie – SafePet– dowód osobisty pupila [czytaj naszą recenzję: 1, 2]
– akcesoria dla psów wyróżnienie – Doggie Bears – obroża paracordowa

10. Preparaty pielęgnacyjne dla psów zwycięzca – Vetfood– Linia Maxi/Guard® do higieny jamy ustnej
– preparaty pielęgnacyjne dla psów wyróżnienie – Spectrum Brands- FURminator Polska – Furminator Furflex System [czytaj naszą recenzję: 1, 2]
– preparaty pielęgnacyjne dla psów wyróżnienie – Dr Lucy Beauty&Care– linia fioletowa . Szampon Shine, szampon Nutri, lotion Muscle

11. Zabawki zwycięzcaCOLLAR– PULLER- Puller in Poland
– Zabawki wyróżnienie – Dingo Akcesoria Dla Zwierząt – gryzak mop z bungee
– Zabawki wyróżnienie – COLLAR – LIKER

12. Inicjatywa społeczna zwycięzca: Fundacja Barfne Korepetycje
– inicjatywa społeczna wyróżnienie – Fundacja NaszeZoo.pl

13. Sportowiec roku: Joanna Hewelt

14. sklep internetowy zwycięzca: FERA.PL
Sklep internetowy wyróżnienie – KRAKVET – Najtańszy sklep zoologiczny!

15. Sklep stacjonarny zwycięzca: Maxi Zoo Polska
Sklep stacjonarny wyróżnienie – Nakarm Pupila

16. Kliniki weterynaryjne zwycięzca – Lecznica dla Zwierząt „Ada”

THE BEST COMPANYBAYER Sp. z o.o.
THE BEST TOP FOR DOG – LATA KITA
GRAND PRIX 2017 – Joanna Krupa
DEBIUT ROKU: 4dogsEmpire Petfood [czytaj naszą recenzję: 1]

Ogółem: 926, dzisiaj: 1
2 komentarze
0

You may also like

2 komentarze

MajaLena 1 grudnia 2017 - 16:57

Dziwne że fiprex nie ma 🙂 Ale nie zawsze można wygrygrywać )

opublikuj
Amelia z Zamerdani 1 grudnia 2017 - 18:50

Myślę, że zanim zacznie sie robić „marketing szeptany” warto zweryfikować trochę co, gdzie sie piszę, bo komentarze dotyczące Fripex na różnych psich blogach zaczynają być wkurzajace. Po pierwsze Fripex nie był zgłoszony w konkursie, po drugie nie umywa się do Foresto. Po trzecie jeszcze jeden spam z Fripexem i myślę że będę zobowiazana podzielić się szerszą opinią na temat tego produktu i sposobem jego reklamy. 😉

opublikuj

Zostaw komentarz