Strona główna Nasz punkt widzenia Zaczynamy na nowym adresie

Zaczynamy na nowym adresie

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

W końcu blog został przeniesiony na przyzwoity serwer, który był mi niezbędny do poważniejszego funkcjonowania. Jak widzicie zmienił się adres z pies-donner na zamerdani. Skąd pomysł na nazwę? Przypadkowo wpadł mi do głowy,kiedy Donner z radości, że wróciłam do domu, nabił mi siniaka ogonem. Merdanie jest chyba jednoznacznie kojarzonym przez wszystkich, symbolem radości u psa powodującym, że i nam jakoś robi się tak przyjemniej. Zamerdnanie – w moim psim słowniku świadczy o tym, że Donner bardzo mocno się czymś zainteresował, wręcz to coś go pochłonęło. Dodatkowo ‘zamerdanie‘ może być kojarzone z zaprzyjaźnieniem się dwóch psów, które obwąchując się, radośnie machają ogonkami. Ale najważniejsze: zamerdani brzmi bardzo podobnie do zakochani. A ja jestem zakochana w swoim donku i wierzę, że każdy pies jest zamerdany (czyt. zakochany) w swoim właścicielu.

Na nowej stronie obiecuję poprawić jakość zdjęć – mój priorytet, choć niestety wiele archiwalnych, sprzed wielu lat, mam w słabej wersji, jednak wszystkie nowo robione będą dużo lepsze.

W niedługim czasie pojawią się wpisy dotyczące wścieklizny i szczepienia psów, czipowania i identyfikacji, ekologicznego psiego jedzenia (w tym prawdopodobnie jedyna w Polsce relacja z Biofachu pod tym względem), poradniki jak przygotować psa na wakacje, psie neologizmy których używamy, komiksy i wiele więcej!

W planach jest też stworzenie lubelskiej grupy miłośników Onków, byśmy mogli całą wilczą watahą wybierać się na długie spacery.

Zapraszamy do lektury!

Ogółem: 395, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz