Strona główna Testy i recenzje Kaczka Major Dog [Top For Dog]

Kaczka Major Dog [Top For Dog]

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Czy Twój pies lubi piszczące zabawki? Czy Twój pies lubi szarpaki? A może pluszaki? Albo zabawki do wody? Jeśli choć dwa z tych kryteriów są spełnione (a mogą być nawet wszystkie) to Kaczka Major Dog zgłoszona do Top for Dog 2018 będzie idealnym wyborem. Bowiem ten niepozorny pluszak to cztery (albo więcej) w jednym!

Zabawka dla psa szarpak Kaczka pływająca Major Dog” – bo tak brzmi jej pełna nazwa na stronie sklepu Animondo to unikalne połączenie najlepszych cech różnych zabawek. Miękka „pluszowa” a w rzeczywistości z organicznej bawełny (jak podaje opis na stronie) idealnie sprawdzi się jako ukochany pluszak do zabaw w domu i przytulania. Wmontowana w dziób piszczałka podbije serce każdego psiaka. A jeśli dodamy do tego możliwość szarpania się i wspólnej zabawy, a co najważniejsze zabawy w wodzie – gwarantuję Wam, że zakochacie się w tej zabawce tak jak Elza, która jak trzyletnia księżniczka, chodzi z nią niczym z lalką wszędzie (i robią to samo).

Ja nasze kaczki wykorzystałam do wodnych zabaw. Fascynowało mnie stworzenie pływającego pluszaka. Dzięki specjalnemu materiałowi na brzuchu kaczki zabawka bez problemu unosi się na wodzie, co było sporym zaskoczeniem, bo z mojego doświadczenia wynika, że większość pluszaków szybko nasiąka wodą i tonie.

Kształt przypominający podłużny wałek idealnie nadaje się do pyska, dzięki czemu psu jest ją łatwo podjąć z wody, bez nieudolnych prób złapania i opijania się wody, co ma miejsce często przy piłkach. Dzięki „pluszakowej budowie” pies może swobodnie zacisnąć na zabawce zęby, co też pomaga mu w pływaniu i nie opija się wody.

Sama kaczka świetnie lata – to znaczy całkiem przyjemnie się ją rzuca. I znowu nie podejrzewalibyście o to pluszaka, ale wierzcie mi, że całkiem niezły z niej aport.

Mimo że producent przestrzega przed pozostawianiem psa samego z zabawką, nie miałam serca odebrać Eli nowej kaczkowej przyjaciółki. I wierzcie mi, że pomimo licznych przeciągań się między psami (bo jak wiemy nawet przy dwóch identycznych zabawkach ta druga, którą się bawi inny pies jest lepsza) kaczki są nieuszkodzone. Szwy nie puściły, nic nie zostało przegryzione, a piszczałka dalej piszczy.

Bardzo ważnym aspektem są testy na obecność szkodliwych substancji, na zgodność z europejską normą regulującą poziom tych substancji w zabawkach dla dzieci i kilka innych jej cech – DE-EN 71-2/3/9

Nie mogłam się powstrzymać więc ciekawostka na temat tej normy – wybaczcie, ale kocham ze wzgledu na zawód wszystkie normy i standardy.

Norma europejska EN 71 określa wymogi bezpieczeństwa dla zabawek. Zgodność z tą normą jest prawnie wymagana, jeśli zabawka sprzedawana jest na terenie Unii Europejskiej. Norma ta dzieli się na 13 części, z czego naszej zabawki dotyczą 2, 3 i 9.

  • EN 71-2: Palność
  • EN 71-3: Specyfikacja migracji niektórych elementów
  • EN 71-9: Organiczne związki chemiczne – wymagania

No, to kiedy wiemy, że nasza zabawka jest nie tylko wszechstronna wytrzymała, ale i bezpieczna nie pozostaje nam nic innego niż bawić się nią do woli i czerpać obustronną radość ze wspólnego spędzania czasu.

Zatem czy tak wspaniały produkt ma jakąś wadę? Tak, taką jedną malutką… bardzo długo schnie, a plusz nasiąka wodą, przez co wrzucona mokra do plecaka może zrobić Wam w nim niezłą kałużę. Ze względu na „pluszakowy” charakter, kiedy jest mokra, przykleja się do niej piasek, co gwarantuje Wam w plecaku kałużę z piaskowym dnem. Dlatego warto zaopatrzyć się na wodne zabawy w reklamówkę, w którą schowacie później zabawkę, a w domu przeznaczyć kawałek parapetu lub balkonu na gniazdo dla naszej kaczki, bo dobre kilka godzin zajmie jej wysuszenie piórek. Poza tym to zabawka bez wad.

  • Materiał:  Poliester, plusz wykonany z bawełny organicznej.
  • Waga:  120 g.
  • Rozmiar:  28 cm x 11 cm
  • Dedykowana psom średnim i dużym

Tekst napisany dla Top for Dog

Ogółem: 685, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz