Strona główna Testy i recenzjeKarmy i przekąski Wyjątkowe prezenty dla psa na święta tylko z Hau-Love

Wyjątkowe prezenty dla psa na święta tylko z Hau-Love

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Naturalne gryzaki dla psów to najlepsza przekąska, jaką opiekun może zaoferować swojemu pupilowi. Przy okazji naszych małych testów gryzaków Hau-Love, które dostaliśmy od Haudi.pl, chciałam Wam zrobić krótką przypominajkę o zaletach takich gryzaków.

Jakie gryzaki dla psów wybierać?

Ale zanim podamy gryzak musimy wybrać ten najlepszy! Tak, gryzak gryzakowi nierówny. Przede wszystkim powinniśmy unikać gryzaków o nieznanym składzie lub takich, których skład jest co najmniej podejrzany.

Naturalne gryzaki charakteryzują się tym, że jest to element mięsny wysuszony lub wędzony i… tyle. O ile nie jest wzbogacany w jakieś witaminy czy np. owocowe dodatki smakowe. Ale jeśli chcemy podać psu suszone ucho wieprzowe, to powinno być to po prostu ucho wieprzowe. O wyglądzie zbliżonym do tego elementu.

Powinniśmy wystrzegać się wszelkiego rodzaju wybielanych suszków, bo już sam kolor powinien sugerować nam, że nie jest to produkt w 100% naturalny, bo coś było dodane podczas produkcji, by taki kolor uzyskać.

Kolejną ważną kwestią jest pochodzenie produktu i miejsce produkcji. Tak! Niby wydawać by się mogło, że Polskie firmy lub dystrybutorzy powinni korzystać z polskich, lub europejskich produktów, ale bardzo często suszki, które mamy w paczce nie pochodzą nawet nie z Europy, a bardzo często z Azji, gdzie nie oszukujmy się, o jakość nie dba się w jakiś wyjątkowy sposób, za to cena jest wyjątkowo kusząca.

Ostatnim ważnym aspektem jest jakość produktu. I choć na pierwszy rzut oka może być nam ciężko to ocenić, kupując różne produkty szybko znajdziecie pomiędzy nimi różnice i będziecie mogli wybierać te, które najbardziej odpowiadają Wam i Waszym psom.

I właśnie takie gryzaki dostaniecie od Hau-Love. Naturalne, o prostym składzie, bez dodatków i substancji konserwujących oraz produkowane w Polsce.

W sklepie Haudi.pl znajdziecie produkt Hau-Love podzielone na  dwie kategorie:

  • naturalne gryzaki – o prostym składzie 100% danego elementu;
  • kości do żucia – w naturalną skórę wołową mamy zawinięty smakowity kawałek mięsny np. owca lub struś oraz niewielki dodatek owoców, lub ziół.

Jak widzicie proste, czytelne i wyjątkowo smakowite.

Na olbrzymią uwagę i pochwałę zasługują według mnie dodatkowo etykiety, które dopełniają te produkty pięknymi grafikami psiaków. A dzięki przezroczystym opakowaniom wiemy dokładnie jak wygląda dany produkt (czy nie jest połamany, uszkodzony, nie psuje się) oraz ile smaczków mamy w paczce, co jest dość istotne, kiedy mamy kilka psów i chcemy kupić odpowiednią ilość smaczków, by równo je podzielić.

Dlaczego warto podawać psu gryzaki?

Przede wszystkim psy mają naturalną potrzebę gryzienia i żucia. Wiele osób dziwi się czemu pies gryzie patyki, obgryza nogi krzeseł lub „raruje” inne znalezione skarby. Właśnie dlatego, że psy potrzebują czegoś, co mogą żuć i memlać. Tak zachowanie uspokaja je, wycisza i sprawia olbrzymią przyjemność, dlatego warto podawać takie przekąski po to, by pies mógł zaspokoić swoje potrzeby, ale również wyciszyć się i zająć czymś na dłuższą chwilę.

Naturalne gryzaki to zdrowa przekąska dla psich łakomczuchów. Kto z nas nie spotkał się ze wzrokiem umierającego z głodu psa, kiedy w naszej ręce pojawia się kanapka. Większość psów to wielkie łakomczuchy, które mogłyby jeść niemal non stop, a już na pewno wtedy, kiedy my coś jemy. A zazwyczaj nie zadowalają się małym smaczkiem. Wówczas warto podawać odpowiedniej wielkości gryzak, który pies będzie mógł zjeść, a który zajmie go na długie minuty.

Gryzaki potrafią też odwrócić uwagę od stresujących sytuacji, jak np. wizyta gości, wyjście z domu, czy nadmierne pobudzenie wynikające np. z czegoś, co dzieje się za oknem. Są też rewelacyjną nagrodą na zakończenie treningu, gdzie pies mocno pracował głową, a teraz może się zrelaksować i zająć sobą i swoim gryzakiem.

Czy naturalne gryzaki mają jakieś wady?

Jak wszystko – zależy od psa. Nie właściwie dobrane mogą być za duże lub za małe. Zbyt twarde lub dla odmiany zbyt szybko znikające w psiej paszczy. Jeśli pies ma na coś alergię lub nie tolerancje dany smak może mu zaszkodzić. Należy też pamiętać, by podawać je pod kontrolą, bo niektórymi pies może się zakrztusić lub jeśli zbytnio je rozmemła mogą mu się przykleić do fafla lub podniebienia.

Jeśli chodzi o nas, niektóre gryzaki mogą nam przeszkadzać z uwagi na zbyt intensywny zapach a te większe i twardsze, które zajmą psa na dłuższy czas w wyniku rozmiękczenia w psiej ślinie mogą nam trochę zabrudzić legowisko / dywan – w zależności gdzie pies je zjada.

Na szczęście w Haudi.pl mamy wszystko pięknie opisane (w zakładce specyfikacja), gdzie dowiem się, jaki dokładnie smak ma nasz gryzak (czy nie ma w nim potencjalnego alergenu), jaka jest jego twardość – czy jest twardy, kruchy czy umiarkowany, oraz czego możemy się spodziewać po zapachu: czy jest intensywny, czy raczej delikatny.

Także, jeśli szukacie idealnego prezentu na święta dla Waszego psa – gryzaki od Hau-Love będą strzałem w dziesiątkę, a jeszcze do 10.12.2022 możecie kupić je ze specjalną -10% zniżką podając kod ZAMERDANI.

Tekst powstał przy współpracy ze sklepem Haudi.pl oraz marką gryzaków Hau-Love.

Ogółem: 292, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz