Strona główna Wakacje z psem Kontrasty Zalewu Zegrzyńskiego

Kontrasty Zalewu Zegrzyńskiego

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Miałam niedawno okazję, podczas jednego z wyjazdów, zatrzymać się na odpoczynek w trasie nad Zalewem Zegrzyńskim. Oczywiście moją uwagę zwróciło nastawienie do psów. I o to spotkały mnie dwie zupełnie sprzeczne przygody:

Pierwsza dotyczyła wejścia do portu. Ot zwykłego portu żeglarskiego. Jak żyję, a żyję już dobre ponad 25 lat (i tyle też żegluję), nie widziałam takich zasad. Port albo był ogólnie dostępny, albo był niedostępny, bo był prywatny, klubowy, wojskowy ect. Tu natomiast przeżyłam ciężki szok, otóż wejście do portu kosztuje 5 zł. Za co? Bo każdy chce popatrzeć na Zalew. Patrzę na Bosmana jak na debila. Na tabliczę „zakaz wstępu – port prywatny” wcale bym się nie zdziwiła, ale opłata za wstęp do portu?! A co to muzeum narodowe? Ale okej wychodzę, przyjrzeć się tabliczce, a tam: „wprowadzanie psów: 20zł”. Taaa… Warszawiacy w najgorszym znaczeniu tego słowa – zarobić na wszystkim. Nie to nie, łaski bez, niespełnia kilometr dalej jest plaża, inny port – za darmo.

IMAG1601

Inne zwierzęta i dzieci mogą za darmo 😉

Druga przygoda dotyczy knajpy Klepisko, czy też karczmy (choć jakość żarcia i obsługi bardziej zasługuje na miano baru, aczkolwiek nie jednemu normalnemu człowiekowi by smakowało. Mi z racji tego, że zajmuję się jakością żywności i lubię dobrze zjeść – jakościowo nie ilościowo, jedzenie nie smakowało – a raczej wołało o pomstę do Nieba. Ale nie o tym.) Wchodząc do kna… tfu… niech będzie karczmy, przywitała mnie tabliczka „Miejsce Przyjazne Psmo”. Aż mnie wzruszenie za serce chwyciło! Ale to nie koniec niespodzianek! Bo oto w menu: karta dla psów! Chyba będąc z Donnerem w okolicy zajadę tam kiedyś tylko poto by zobaczyć jak psu ugotują… choć mam lekkie obawy, ale musimy być otwarci na nowe wyzwania.

IMAG1602

A zapowiadało się tak świetnie…

Także Zalew Zegrzyński jest jedną wielką niewiadomą – do przetestowania w przysżłości. Z jednej strony restauracja tak przyjazna psom, jak nigdzie nie widziałam, z drugiej… 20zł za wstęp psa do portu! 20zł! Chyba ktoś pomiędzy 2, z 0 zapomniał przecinek wstawić….

IMAG1603

Znacie inne knajpy z menu dla psich gości?

Ogółem: 2 550, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz