Strona główna Blogowe konkursy i akcje Projekt Prezent 2016 dla Kuby, Bambo i Hermana

Projekt Prezent 2016 dla Kuby, Bambo i Hermana

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Akcja Projekt Prezent po raz kolejny u nas na blogu. Czym jest ten projekt możecie przeczytać w wydarzeniu Projekt Prezent 2016 – znajdziecie tam informacje o psach biorących w tym roku udział w zbiórce. Aby pomóc udostępnijcie wydarzenie lub wybrane posty u siebie na blogach, tablicach i fanpagach zapraszając czytelników do wspólnej zbiórki.

Pamiętacie Tarysa z zeszłorocznej akcji? Chłopak ciągle nie ma domu, ale jego metamorfoza jest niesamowita! Dzięki Wam udało się uzbierać naprawdę wielką wyprawkę!

To co powtórzymy to w tym roku? Bo rok 2016 to nie lada wyzwanie, gdyż musimy pomóc aż trzem prawie-owczarkom! Przy wyborze psa pomogło mi kilka osób, o dziwo podsyłając te same psiaki. A mianowicie trzy żywe psie szkielety odebrane podczas jednej interwencji. Nie było mowy o wyborze jednego, skoro były trzy odebrane, więc na trzy zbieramy. Choćby miało się skończyć na karmie od nas, to warto. Warto im pomóc i wynagrodzić to, co zgotował im człowiek. Choćby wpłacając kilka złotych na konto lub przekazując puszkę karmy. Dla nas to rezygnacja z tabliczki czekolady lub paczki smaczków dla naszego psa, dla nich… ogromna pomoc!

bez-nazwy

Kuba i Bambo przed interwencją u swojej “pani”

Co roku wydajemy na nasze psiaki kilkaset złotych kupując im kolejną piłkę, obrożę lub ciasteczko. Może w tym roku zamiast kolejnej zabawki dla naszego pupila pod choinkę, kupimy coś potrzebnego jednemu z poniższych psiaków? A może macie kurzące się w szafie obroże i smycze? Niepotrzebne koce lub karmę, której Wasz pies nie lubi? Nie musi być dużo, nie musi być z metką, ważne by było! Ale zanim popędzimy szukać prezentów poznajmy te trzy nieszczęścia, znajdujące się pod opieką Lubelskiej Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE fundacji, która prowadzi oraz wspiera działania na rzecz inicjowania procesu zmian legislacyjnych, cywilizacyjnych, kulturowych i obyczajowych dążących w kierunku poszanowania praw zwierząt. Jej głównym przesłaniem jest zwalczanie przejawów okrucieństwa wobec zwierząt oraz prowadzenie kampanii na rzecz prawidłowego stosunku do zwierząt.

Wszystkie trzy psy przebywają w klinice.

Prosimy w imieniu fundacji o wsparcie rzeczowe i finansowe dla Kuby, Bambo i Hermana.

Psy potrzebują:

 • y każdą ilość dobrej jakości karmy mokrej i suchej
 • y obroży od pasożytów
 • y legowisk
 • y domów tymczasowych – udostepnień ich wydarzenia, by ich los poznało jak najwięcej osób!
 • y nawet najmniejsze wpłaty

Ból, zimno i strach … niby wciąż żyję ale czuję się jak martwy… Jedyne co utrzymuje mnie przy świadomości to to koszmarne cierpienie. Jest mi tak bardzo źle, że to czego teraz pragnę to zasnąć na zawsze… Wolę szybką śmierć niż miesiące tego potwornego cierpienia… Nie mam już siły, jest mi tak strasznie zimno, moje ciało drży. Nie daję już rady… co krok przewracam się. Nie mogę szczekać ani wyć z prośbą o ratunek, a pusty żołądek tak bardzo boli, że przy każdym ruchu ciągnie moje ciało. Każdy dotyk sprawia mi ból, moje kości przedzierają się przez skórę i sierść. Jestem tak słaby, że nawet silniejszy podmuch wiatru jest w stanie mnie przewrócić.. Bo niby jak wrak psa, na którym można policzyć wszystkie kości ma przeżyć na przekór działania jego niegdyś dumnej pani? Bo jak długo kamienie, liście i własne odchody mogą wypełniać głodny brzuch?

Kuba

15109472_1213870845349734_6860393097559425497_n

Kuba po kilku dniach w klinice

To od niego wszystko się zaczęło i mimo, ze sam jest w opłakanym stanie to on, jago los pozwolił uratować Bambo i Hermana!

Pomimo problemów finansowych fundacja postanowiła pomóc Kubie. Bo jak odmówić pomocy psu, którego zawiódł ktoś najważniejszy w jego życiu? Na miejscu okazało się, że trzeba próbować ratować nie tylko życie Kuby, ale również jego skrzywdzone serce. Pracownicy fundacji załamują ręce z bezsilności i trudów jakie napotykają na swojej drodze, jednak zostaje im otrzeć łzy i walczyć, by znowu Kuba miał szansę pokochać kogoś z wzajemnością. Na tę szansę zasługują wszystkie psy z tego miejsca, których stan jest niestety tragiczny. Dzięki temu, że fundacja dowiedziała się o Kubie one również nie umrą z głodu. Co te psy musiały czuć patrząc jak ich stado z dnia na dzień umiera? Boimy się nawet o tym pomyśleć. Walczcie! Nie odpuścimy! Zrobimy wszystko abyście stanęły na łapy….

…Kuba dzielnie znosił badania niestety zdiagnozowano u niego bardzo silną anemię.

…Choć stan psa z dnia na dzień się poprawia Kuba wciąż nie może zrozumieć, że już nigdy nie zabraknie mu wody ani jedzenia. Dla jego bezpieczeństwa może dostawać w ciągu dnia kilka małych posiłków. To przerażające, że odchodzi od miski dopiero wtedy, gdy staje się zupełnie pusta. Nawet wodę wypija do ostatniej kropli…

… Kuba z dnia nadzień nabiera sił. Nadszedł moment aby opuścił klinikę. Mamy jeden zasadniczy problem… ten biedak nie ma gdzie się podziać! Poszukujemy dla Kuby miejsca odpowiedzialnego, które nauczy go dobrych manier, a co najważniejsze będzie w stanie zadbać o to, by jego ciało wróciło do normy. Kuba potrafi chodzić na smyczy, już teraz widać, że jest silnym psem. Dogada się prawdopodobnie z większością psów. Nie znamy jego stosunku do kotów. Dla ludzi jest niezwykle przyjazny i łagodny…

Herman

15036313_1202097646527054_27255188481948234_n

Herman po kilku dniach w klinice

…Psie dziecko, maleństwo od pierwszych dni skazane na samotność i „pilnowanie” posesji. Zagłodzone, maleńkie nieszczęście…

…Sytuacja Hermana jest o tyle zła, że urodził się w tym koszmarnym miejscu i od początku swojego krótkiego życia cierpiał głód. Piesek jest maleńki waży około 7 kilogramów choć powinien znacznie więcej. Niedożywienie sprawiło, że jest maleńki wręcz skarłowaciały. Mamy nadzieję, że należyta opieka pomoże mu nabrać sił i zaufania do człowieka…

…Herman najbardziej potrzebuje opiekuna… to psie dziecko, które nigdy nie zaznało ludzkiej miłości, bezmyślnego poczochrania za uchem i zabawy…

Bambo

15178078_1213877942015691_4681766761960437675_n

Bambo po kilku dniach w klinice

…Trzecia psia tragedia. To około 1,5 roczna sunia, więc świadomy opiekun będzie w stanie nauczyć ją wielu rzeczy. Zobaczcie sami jaka z niej piękna panna owczarka. Jak można było tak piękną sukę skazać na taki los?

…Zagłodzona Bambo potrzebuje czasu aby zaufać człowiekowi. Suczka jest bardzo wycieńczona. To straszne, że tak wyniszczony pies musiał dbać jeszcze o swoje młode… Bambo od kiedy trafiła do fundacji przeszła metamorfozę fizyczną, ale co nas niezmiernie cieszy, również psychiczną. Z przerażonego psiego szkieletu przemienia się w piękną, serdeczną sunię.

Bambo pięknieje z dnia na dzień, niestety wciąż przebywa w klinice. Zależy nam aby znalazła wspaniałego opiekuna. Sunia dogaduje się z psami, nie znamy jej podejścia do kotów….

My zbieramy dary od ludzi dobrych woli, ale gdyby ktoś chciał wesprzeć psiaki złotówką, poniżej podaję numer konta.

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE

ul. Elizy Orzeszkowej 4, 20­-435 Lublin
KRS: 0000588055
www.fundacjaexlege.pl

Bank Pekao S.A. 85 1240 2500 1111 0010 6577 4129 – tytułem „Szkielety”
przelewy zagraniczne:
IBAN / BIC PL 85 1240 2500 1111 0010 6577 4129
SWIFT: PKOPPLPW
PayPal: info@fundacjaexlege.pl

Pamiętajcie, nawet jedna puszka karmy, nawet stary koc, czy niepotrzebna obroża dla fundacji i tych psów znaczy bardzo wiele. Nawet 10zł, które przekażecie na rzecz tych psów będzie wielkim wsparciem w ich utrzymaniu i pokryciu kosztów ich leczenia i diagnostyki.

Dary mogę odebrać osobiście na terenie Lublina, Warszawy, w okolicach Grójca lub Warki. Gdyby ktoś chciał wysłać paczkę proszę o kontakt mailowy ( kontakt@zamerdani.pl ) lub w wiadomości prywatnej przez fanpage.

W imieniu fundacji i psów z góry dziękuję, za najmniejszą pomoc!

projekt-prezent_b

Regulamin akcji Projekt Prezent 2016:

 1. Akcja trwa od 28/11/2016 do 16/12/2016.
 2. Osoby biorące udział w akcji to osoby prowadzące blogi: Makulscy.com, Zamerdani, Piesologia, Prawieowczarkowelove, Przez świat z labradorem, Pufoświat, Ja, Frelka, Oto Janka, West Wkurzony i Bohun Pies oraz fanpage na facebooku makulscy.com, Zamerdani, Piesologia, Pufoświat, Prawie Owczarkowe Love, Przez świat z labradorem, Kiara i jej człowieki, Co boli Border Collie?, West wkurzony, Ja, Frelka, Oto Janka, i Bohun Pies. Na potrzeby akcji wszyscy wyżej wymienieni będą dalej nazywani blogerami.
 3. Blogerzy biorący udział w akcji wybrali psiaka (bądź psiaki) przebywającego pod opieką fundacji/hoteliku/domu tymczasowego, którego chcą wspomóc zbierając najpotrzebniejsze dla niego (czy nich) produkty/rzecz
 4. Każdy z blogerów na swoim kanale zamieścił informacje o produktach/rzeczach, które zbiera dla wybranego psiaka.
 5. Możesz się przyłączyć do akcji przekazując podarunek dla wybranego psiaka na ręce blogera, który prowadzi zbiórkę. Paczkę możesz przesłać pocztą, kurierem, czy paczkomatem na adres blogera (sam pokrywasz koszt przesyłki). Możesz dokonać zakupu w sklepie internetowym i zamówić przesyłkę na adres blogera. Możesz również umówić się z blogerem na odbiór osobisty, bądź ustalić inny sposób odbioru paczki – po prostu napisz do wybranego blogera!
 6. W trakcie trwania akcji bloger kilkukrotnie zamieszcza zdjęcia otrzymanych podarków na swoim fanpagu.
 7. W ciągu tygodnia po zakończeniu akcji bloger przekazuje wszystkie zebrane produkty i rzeczy opiekunom wybranego psiaka.
 8. Opiekun psiaka zamieszcza zdjęcia wszystkich otrzymanych produktów/rzeczy i upublicznia je na swoim kanale, bądź przekazuje do upublicznienia blogerowi.
 9. Zbiórka jest dobrowolna. Bloger nie czerpie z tego tytułu ŻADNYCH korzyści materialnych.
14938252_1193634574040028_6209934770522933084_n

Kuba tuż po odebraniu

14907148_1194474017289417_5033359432795871762_n

Herman tuż po odebraniu

14907566_1194480717288747_1440991612904661363_n

Bambo tuż po odebraniu

*Zdjęcia i opisy psiaków pochodzą z fanpagu Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE

Ogółem: 584, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz