Strona główna Testy i recenzjeKarmy i przekąski Renske Bio Beef [Top For Dog]

Renske Bio Beef [Top For Dog]

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Mokra karma Renske już drugi raz gości w naszym domu. W tym przypadku jest to produkt szczególnie bliski mojemu sercu, bo karma posiada certyfikat rolnictwa ekologicznego, a z racji tego, że pracowałam w jednostce certyfikującej produkty ekologiczne musiałam przetestować tę karmę.

Karmę która, aby uzyskać certyfikat co jest równoznaczne z tym zielonym listkiem tzw. euro-liściem musiała przejść szereg kontroli, by potwierdzić ekologiczny charakter. Nie tylko podczas produkcji karmy, ale już podczas chowu zwierząt i produkcji pasz, którymi były karmione zwierzęta. Dzięki temu produkty Renske Bio mają niezwykłą jakość i możemy być pewni co do zawartości pospolicie nazywanej „chemii” – a dokładnie jej braku – czy to pod postacią konserwantów, sztucznych barwników, ale i środków do produkcji roślin, którymi były karmione zwierzęta, jak i antybiotyków i hormonów wzrostu podawanych zwierzętom.

Paszteciki Renske Bio Beef, zostały zgłoszone jest do testów w Top for Dog, ale dzięki uprzejmości Premium4Animals dostaliśmy też kilka pasztecików drobiowych. Jak przeczytamy na stronie dystrybutora Renske Bio Beef to kompletna mokra karma dla psów wyprodukowana jak podaje producent z 100% organicznych certyfikowanych składników.

W składzie karmy znajdziemy 89% wołowiny, na którą składają się przede wszystkim płuca, serca oraz wątroba wołowa, 6% siemienia lnianego, oraz zioła min: pokrzywa, dzika róża, anyż, rumianek, melisa (1,6%).

Wspomniałam Wam o karmie z kurczaka i tu chciałabym zaznaczyć, żeby nie bać się karm z kurczakiem. Faktem jest, że wiele karm z kurczakiem uczula psy, ale wielu z nas – opiekunów psów- obawia się je podawać na wyrost, naczytawszy się o aferach ze szczepionkami, hormonami i antybiotykami. Pamiętajcie, że produkty ekologiczne – certyfikowane – są tego pozbawione, więc jeśli to jest powodem, dla którego wystrzegacie się karm z kurczakiem, w przypadku ekologicznych karm możecie mieć czyste sumienie karmiąc nimi psy.

Ale wracając do zgłoszonego paszteciku wołowego. Pasztecik ma 300g i idealną nazwą dla niego jest właśnie pasztecik. Zarówno skład i konsystencja oraz sposób pakowania jednoznacznie na to wskazuje. Pachnie dobrze, nie ma zapachu mokrych karm dla psów, od których nie jednemu przewraca się w żołądku. Według mnie mocno jest wyczuwalny zapach soku pomidorowego, ale może być to wspomniana wyżej róża. Konsystencja karmy przypomina – pasztet ma lekką, mocno wilgotną konsystencję idealną do nadziewania Kongów oraz dla starszych psów i szczeniąt. Fajne jest to, że można go podać bez wydłubywania zawartości z puszki, bo wystarczy lekko ścisnąć opakowanie i sam wychodzi, co mega ułatwi karmienie podczas wycieczek.

Z racji na ilość karmy która przyszła do testów i sposób dawkowania (20-30kg / 800-1200g; Ela powinna jeść około 1000g, Donner ponad 1500g, co jest dość dużo objętościowo), gdybym chciała nakarmić nimi jednego psa starczyłoby mi go raptem na 4-5dni, w związku z tym podawałam karmę jako wieczorną przekąskę – wsad do konga, bo idealnie pasuje ilościowo na dwa kongi i moje psy miło spędzają wieczór zajęte swoimi smacznymi sprawami.

Karma jako przysmak przyjęła się bardzo dobrze i ze smakiem. Nie zaobserwowałam zmian u psów w kondycji sierści, wielkości kup, czy niestrawności, a jest to dla mnie najważniejsze by pies po podaniu karmy czy przekąski czuł się dobrze i komfortowo. Myślę, że właściciele małych psów mogliby się szerzej wypowiedzieć na temat żywienia psów tą karmą. Mnie jako przekąska sprawdziły się fajnie, a świadomość, że podaję psu produkt ekologiczny dodatkowo mnie cieszy. Bo pamiętam jak jeszcze kilka lat temu ciężko było dostać w Polsce żywność ekologiczną, nie wspominając już o karmach, a teraz jest to możliwe i za cenę nieróżniącą się od karm konwencjonalnych. Jest to bardzo budujące i napawa optymizmem, że segment eko karm i bio produktów dla psów jest to nisza, która powoli się wypełnia.

Testy dla Top for Dog

Czujesz niedosyt? Przeczytaj więcej o karmach ekologicznych: Karmy ekologiczne, Psiara na Biofachu

Ogółem: 552, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz