Psi Dawca Krwi

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Poruszona chorobą naszej psiej sąsiadki zdecydowałam, że Donner zostaje psim dawcą krwi. O krew dla psów jest niesamowicie ciężko, kliniki nie chcą dawać tej z banków, sama krew jest bardzo droga, a kiedy potrzeba dawcy strasznie ciężko znaleźć psy spełniające kryteria. Chętnych jest, ale chętnych, którzy mogą – niewiele. Dlatego zdecydowałam, że Donner zrobi coś dobrego dla psiego świata.

Warunki by pies mógł oddać krew:
PAW-blood-drop
  • musi mieć powyżej 25kg (Donner 38)
  • musi mieć aktualne szczepienia na choroby zakaźne (ważne 3 lata – koszt 70zł – nam tego brakowało, ale już to nadrobiliśmy)
  • aktualne szczepienie na wściekliznę (obowiązkowo!)
  • aktualne odrobaczania (mamy z końca stycznia, lekarz uznał że wystarczające, bo jest systematycznie odrobaczany 3-4 razy w roku)
  • aktualne zabezpieczenie od pasożytów zewnętrznych (foresto+advantix)
  • wiek 1-7 lat (2 lata 8 miesięcy)
  • dobry stan zdrowia i zrównoważony charakter (stan zdrowia wyborny, charakter ciężki, ale weterynarzy lubi i cierpliwie wytrzyma)

Co jeszcze mogę Wam powiedzieć? Jak pierwszy raz oddamy krew powiem dokładniej jak to wygląda. (ODDALIŚMY KREW PRZECZYTAJ JAK BYŁO!) Z Internetu wiem, że krew pobiera się z szyi, przy podaniu lekkiego środka uspokajającego. Dodatkowo wykonywana jest pełna morfologia – która określa czy pies nadaję się na dawcę.

Przy okazji zapraszam wszystkie chętne owczarki z Lublina w najbliższą sobotę (25.04.2015) do kliniki weterynaryjnej na Głębokiej. Studenci piszą pracę naukową i takie zaproszenie dostaliśmy od Pani Pauliny Kopeć:

Poszukujemy chętnych właścicieli, którzy zgodziliby się przyprowadzić swoje psy na badania krwi oraz EKG. Będą się one odbywać na terenie Klinik Weterynaryjnych UP w Lublinie. Badania są wykonywane bezpłatnie, a ich wyniki posłużą nam w studenckiej pracy naukowej. Prosimy o kontakt, udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Warunkiem jest to, żeby pies był owczarkiem lub w typie owczarka. Proponowany termin to sobota 25.04 godz. 20, jednak jest to kwestia do dogadania się. Oczywiście właściciel zostanie poinformowany o wynikach.

Ogółem: 1 339, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz