Speedmania obroże handmade [test]

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Wraz z pojawieniem się w naszym domu Elzy pojawiły się dla niej pierwsze blogowe wyzwania. Między innymi były to testy produktów dla psów. Mała od małego musi się wprawiać w tej dziedzinie, by nie być gorszą od Donnera. Pierwszym produktem, który dostała do testów była obroża od Speedmania. Donner również dostał swoją, a co o nich możemy powiedzieć?

SONY DSC

Do testów wybrałam dla Eli niebieską obrożę na zatrzask, a dla Donnera czerwoną półzaciskową (bo byłam ciekawa półzcisku, wierzcie lub nie, ale nigdy moje psy z tego nie korzystały). Ostatecznie do testów Ela dostała obrożę różową półzaciskową, a Donner czerwoną. Mylić się jest rzeczą ludzką i ostatecznie w różowym Elzie jest zdecydowanie lepiej, ale półzacisk dla szczeniaka mocno mnie zaskoczył. Nic to, dopasowałam obróżkę tak, by ściśle przylegała do szyi i zdecydowałam nie podpinać Eli go zacisku tylko do drugiego kółeczka, które się nie zaciska, bo ostatecznie mała i tak chodzi na szelkach lub luzem.

SONY DSC

SONY DSC

Przy obroży Donnera nie miałam większych zastrzeżeń, poza tym, że trochę rozczarowała mnie jej prostota. Liczyłam mimo wszystko na jakiś nadruk, wzór cokolwiek. Owszem nie jestem wymagająca, lubię prostą klasykę, nie oczekuję zdobień przy sprzęcie sportowym, ale tutaj liczyłam, że będę czymś zaskoczona dając wolna rękę w doborze obroży dla moich psów definiując tylko kolor przewodni. Mówiąc obiektywnie obroża Elzy mnie zaskoczyła niesamowicie i podbiła moje serce. Sama nie zdecydowałabym się na różowy dla niej (nie żebym różu nie lubiła, ale jakoś nie byłam pewna czy w różu jest jej do pyska), ale teraz już wiem, że to będzie jej kolor przewodni. Natomiast Donner nie ma nic ozdobnego i jak przystało na faceta znowu dostał coś prostego i klasycznego. A mowa o:

SONY DSC

Kułeczka mogły by być z lepszej jakości metalu, trochę bardziej błyszczącego.

SONY DSC

Klamra jest trochę zbyt włąska – ciężko regulować obwód obroży

Obroża BASIC 3cm z polarem (44-50cm)

Mocna, regulowana obroża dla większego psa. Wykonana z dwóch zszytych bardzo mocnych taśm oraz zgrzewanych kółek. Całość podszyta miękkim polarkiem. Obroża dla wszystkich, którzy nie lubią przepychu i zbyt wielu wzorków/kolorów, a cenią sobie piękno ukryte w prostocie i skromności. Do wyboru pięć wersji kolorystycznych. Cena 27zł

SONY DSC

Jakość nowego nadruku

SONY DSC

Jakość nadruku po dwóch praniach

Obroża Heart półzacisk 28-36cm

Obroża dla psich dam! Wykonana z mocnej taśmy nośnej o szerokości 2 cm oraz ozdobnej tasiemki w prześliczne serduszka. Półzacisk regulowany w zakresie: 28-33cm. Całość podszyta mięciutkim polarkiem. Dostępne kolory taśm nośnych: fioletowy i czarny. Cena 13 zł

Wykonanie: Obydwie obróżki mają kilka niedoróbek w postaci niedoszytych nitek, niezbyt dokładnego czy precyzyjnego zszycia… No dobra są zrobione, bez należytej staranności. Ale firma jest nowa, nie wyprodukowała jeszcze setek obroży, wiec jest to kwestia czasu, nauki i doszlifowania techniki. Ogólnie obróżki sa trwałe i estetyczne z daleka. Po ponad miesiącu użytkowania nie zmieniły swojej formy, ani intensywności kolorów.

SONY DSC

Moje zastrzeżenie dotyczy też sprzączek do regulowania szerokości obroży. Otóż albo sprzączki są za małe, albo obroże zbyt grube, w związku z tym regulacja ich jest dość problematyczna. Z jednej strony jest to dobre, bo obroże same się nie rozsuną, a raz dopasowana obroża nie będzie musiała być szybko regulowana, z drugiej strony przy Elzie której co kilka dni musiałam poszerzać obrożę, było to dość problematyczne. Więcej uwag nie mam.

SONY DSC

Utrzymanie w czystości: Wierzchni materiał łatwo się brudzi, u Elzy jak to u szczeniaka, od wszystkiego: a to gdzieś się wywróci, a to wykopie dziurę i się w niej wytarza, a to Donner ją obślini. U większego psa, jest to „naturalne” zabrudzenie: od skóry, futra, warunków na spacerach. U Donnera pierwsze przyciemnienia na obroży pojawiły się już po 3 dniach noszenia w miejscach gdzie obroża się załamywała – taśma na zacisku brudzi się od kółeczka i fragment taśmy na klamrze regulującej długość obroży.

SONY DSC

Na szczęście obroże bardzo szybko się czyszczą ciepłą woda z mydłem. Nie musiałam używać szczoteczki ani silniejszych detergentów. Niestety po drugim praniu polarek, którym jest podszyta obroża ewidentnie stracił na miękkości i puszystości (a może wytarł się po prostu o psy?). Natomiast nadruk na obroży Elzy zaczął nieznacznie schodzić. Jej obroża nie jest jednolicie gładka, tylko poprzecinana gęstymi, pionowymi prążakami, coś na wzór ściegu na materiale.  Na tych właśnie prążkach farba z serduszek poschodziła. Z daleka tego nie widać i obroża dalej przyciąga wzrok, jednak z bliska jest już to zauważalne.

SONY DSC

Ogólne wrażenia: Obroże sprawują się świetnie, jestem z nich bardzo zadowolona i jak na co dzień unikałam zdobionych obroży, bo w końcu to tylko obroża, tak teraz patrząc na Elzę, coś czuję, że przestaniemy od nich stronić, bo pies naprawdę dobrze w nich wygląda i Donner też zacznie nosić ozdobne obróżki pod warunkiem, że zapewnią bezpieczeństwo mojemu psu i wytrzymają. Nie mogę też narzekać na wytrzymałość obroży od Speedmania. Czerwona obroża spokojnie poradziła sobie z siłą i zawziętością Donnera. Najbardziej szkoda mi jednak obroży Eli, w której jestem zakochana. Mała niestety bardzo szybko rośnie, a obroża już prawie osiągnęła maksymalną szerokość. Gdyby był to zatrzask, posłużyłaby nam zdecydowanie dłużej. Przy półzacisku zadecydowałam, że mała będzie ją nosiła póki będzie mogła, a potem po prostu rozetnę ją (z ciężkim sercem), chyba że do tego czasu (kiedy da się ją jeszcze zsunąć przez głowę) kupię inną różową, która podbije moje serce i Obroża Heart ocaleje.

SONY DSC

Cena obroży w stosunku do wykonania i jakości jest dobra. Sam produkt też jest fajny i praktyczny. Obroże są wytrzymałe, łatwo się czyszczą, nadruk jest stosunkowo wytrzymały (przez miesiąc używania co dzień prawie nie uległ zniszczenia – z daleka nie widać by cos było nie tak), kółka w obroży nie rozginają się, szwy nie pękają. Także produkt warty uwagi, ale wymaga kilku poprawek detali i bardziej precyzyjnego wykończenia, ale wierzę, że jest to kwestia czasu, praktyki i włożenia należytej staranności w te produkty. Czy kupiłabym te obroże? Na chwilę obecna nie – niestety, te wszystkie niedoróbki trochę mnie zniechęcają, bo w końcu kiedy płacę to oczekuję, że produkt, szczególnie taki (który ma być ozdobą) będzie zrobiony z sercem.

Test napisany przy współpracy z Speedmania

Ogółem: 1 291, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz