Agility i przygotowanie do huśtawki

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl
SONY DSC

BUM! w wykonaniu Donnera

Przygotowanie do huśtawki, czyli komenda „BUM!”  W prawdzie teraz już jesteśmy po ósmych zajęciach, ale dopiero teraz znalazłam czes by napisać o BUMIE. „Bum!” Jest  komendą do wchodzenia na huśtawkę, a własciwie na zatrzymanie się na niej. Kiedy pies wejdzie na huśtawkę i schodzi, musi zatrzymać się na jej końcu w pozycji 2 na 2. Czyli tylne łapki zostają na przeszkodzi, przednie z niej schodzą i pies ma tak chwilę wyczekać.

SONY DSC

Oczywiście Kłopot cały czas nas obserwował i jak tylko pies skończył naukę wszedł zrobić to samo…

Niby żadna filozofia, ale Donner długo tego nie ogarniał. Huśtawka jest wąska, więc zawsze jakaś tylna łapa spadała mu z niej, a to jedna przednia łapa tylko schodziła, lub żeby się popisać, przełaził przez całą huśtawkę. Ale troszkę udało się nad tym popracować. Przeszkodę rozmontowałam i wykorzystując 'blat stołu’ zmontowałam platformę udającą „Bum” szerszą niż huśtawka, ale do nauki, żeby schodzić przednimi łapkami wystarczy. Słupki od przeszkody, blokowały boczne zarzucanie tyłkiem i intensywnie ćwiczyliśmy.

SONY DSC

Początki, niska platforma i boczne słupki.

Z czasem słupki zniknęły, a ja podwyższyłam platformę. Obecnie Donner nie ma już prawie żadnych problemów z tą komendą chyba, że mu się zapomni, choć jeszcze nie próbował tego na wpełni zmontowanej huśtawce. Za to tak jak wcześniej tunel był odpowiedzią na każdą wymaganą komendę, której pies nie chciał zrobić. Teraz jest to BUM!. Kilka dni temu Donnerowi oberwało się, ze to że ukradł wąż ogrodowy. Pies w ramach przeprosin pobiegł zrobić BUM!, a tak na prawdę po to, żebym przestała wrzeszczeć. Cwaniactwo owczarków nie zna granic, bo jak się złościć ta takiebo psa? Na filmie widać, że Donner nie robi idealnie tej komendy, bo się obraca na platformie, albo wbiega z boku. Jest to spowodowane tym, że platforma jest krótka i szeroka. Kiedy pies ma długą huśtawkę ładnie na nią wchodzi i przechodzi po całej długość, niestety spartańskie, warunki domowe, wymagają odstępstw od ideału.

Ogółem: 2 058, dzisiaj: 1

You may also like

1 komentarz

Magda z pieskiezycie.eu 6 sierpnia 2015 - 11:48

Imponujący trik. Miło poczytać o takim zdolniachu jak Donner:)

opublikuj

Zostaw komentarz