Strona główna Aktualne kursy i szkolenia Canicross – bieganie z psem

Canicross – bieganie z psem

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Bieganie z psem

Czym jest canicross

Canicross – Oficjalna dyscyplina sportowa należąca do grupy sportów psich zaprzęgów. Polega na bieganiu z psem podpiętym na smyczy z amortyzatorem (długości ok 2,5 w rozciągnięciu) do pasa maszera, w którym biegnie opiekun. Pies biegnie przodem pomagając tym samym w biegu zawodnikowi. Wyścigi tej dyscypliny odbywają się w warunkach bezśnieżnych. Canicross można uprawiać z dowolnym psem w dobrym stanie fizycznym i odpowiednim wieku. W Polsce, jak i na świecie najlepiej w tej dyscyplinie sprawdzają się greysthery, jak i inne psy zaprzęgowe, jednak może być to wspaniała aktywność dla każdego zdrowego psa.

Dla kogo jest canicross:

Zajęcia skierowane są opiekunów psów, którzy chcą zacząć przygodę z bieganiem ze swoim psem oraz przygotowującym się do startu w zawodach Hard Dog Race.

Cel canicross:

Nauczenie psa biegania z opiekunem tj. biegnięcia przed nim i pomagania mu (ciągnąc go) w biegu. Dodatkowo przygotowanie do zawodów Hard Dog Race.

Przebieg zajęć canicross:

Zajęcia składają się ze:
  • spotkania teoretycznego (na żywo lub online) na którym omówimy między innymi: jak wybrać i dobrać sprzęt do biegania z psem, jak prowadzić bezpieczny trening dla nas i dla psa, na co zwrócić uwagę podczas biegania z psem, porozmawiamy o kulturze treningów, mijaniu się, wyprzedzaniu oraz omówię przeszkody w Hard Dog Race.
  • pięciu spotkań praktycznych na których uczestnicy wraz z psami nauczą się między innymi: rozgrzewki, startów, napinania liny i pracy na napiętej smyczy, czyli ciągnięcia nas, kierunków (reagowania skrętem w biegu na polecenie opiekuna), przyspieszanie i zwalnianie a także równanie do nogi oraz przećwiczymy najpopularniejsze przeszkody na Hard Dog Race.

Warunki udziału w canicross:

  1. W spotkaniach może brać udział każdy zdrowy pies (bez problemów ze stawami/kręgosłupem; kardiologicznych; bez nadwagi) – w przypadku wątpliwości zalecam skonsultować się z weterynarzem.
  2. Każdy odpowiada za swojego psa, jego stan zdrowia i ewentualne kontuzje powstałe w trakcie uczestnictwa!!
  3. Pies powinien mieć minimum 9 miesięcy (w przypadku ras dużych zalecam minimum rok) maksymalny wiek nie jest ograniczony pod warunkiem, że trening nie sprawia psu bólu i dyskomfortu.
  4. Psy agresywne do psów i ludzi nie mogą brać udziału. W przypadku gdy opiekun nie jest w stanie ogarnąć swojego psa, a on na spotkaniach będzie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników – zostanie wykluczony z zajęć.
  5. Suki w cieczce nie mogą brać udziału.
  6. Zaleca się mieć pas do biegania, smycz z amortyzatorem i szelki typu guard lub sportowe (sled lub podobne).
  7. Zabronione jest stosowanie narzędzi awersyjnych (kolczaki, dławiki,  obroże elektryczne) oraz przemocy wobec psów.
  8. Jeden opiekun może trenować z jednym psem (może rotacyjnie zmieniać psy co spotkania).

Cena canicross:

Cena: 500zł / 2h spotkanie teoretycznie + 5 treningów po około 1,5h
Cena pojedynczego treningu indywidualnego (bez udziału w kursie): 75zł/1h
Grupowe treningi poza kursem – wspólne bieganie: 20zł/1h

~ ZAPISZ SIĘ NA KURS (klik) ~

tel.: +48 691 899 322       mail: kontakt@zamerdani.pl
FB: Zamerdana Szkoła dla psów       IG: Zamerdani Szkolenie psów

 

Ogółem: 29, dzisiaj: 1