Strona główna Aktualne kursy i szkolenia Zamerdane Spacery – spacery socjalizacyjne

Zamerdane Spacery – spacery socjalizacyjne

Zamerdane Spacery Socjalizacyjne

Kiedy kilka lat temu pracowałam z Donnerem nad socjalizacją i poprawną komunikacją z psami wymyśliłam sobie #ZamerdaneSpacery, które miały za zadanie pomóc Dosiowi poradzić sobie z otaczającym go światem, wtedy jeszcze tak popularne obecnie spacery socjalizacyjne to była rzadkość. Projekt nie trwał długo, a przez mniej więcej rok, spotkaliśmy się z olbrzymią ilością psów i ich opiekunów na spacerach równoległych, wspólnych treningach i beztroskim wolnym bieganiu. Niewątpliwie dzięki tym spotkaniom, stabilnym psom i mądrym podejściu ich opiekunów Donner ostatnie lata przeżył jako fajny, zrównoważony piesek.

Kilka lat później czas zatoczył koło, a ja z Twinsami pracowałam nad odwrażliwianiem ich na psy i znowu olbrzymie korzyści przyniosły nam spotkania z psimi znajomymi, dzięki którym Twinsy nabrały pewności siebie w kontaktach z psami i choć dalej nie lubią wchodzić w bezpośredni kontakt z obcymi psami, świetnie radzą sobie na spacerach równoległych.

Czym różnią się Zamerdane Spacery od zwykłych spacerów socjalizacyjnych? Na Zamerdanych Spacerach najczęściej umawiamy się indywidualnie lub w niewielkiej grupie sprawdzonych (nie przypadkowych) psów dobranych pod kątem potrzeb uczestników. Nie jest to spęd psów wszelkiego typu i problemów, a spacer równoległy, w którym pewny siebie, stabilny pies (zazwyczaj moja Ela) pokazuje innemu psu, że nie ma się czego bać lub jasno wyznacza granice co mu wolno, a czego nie.

Dla kogo są Zamerdane Spacery:

Zajęcia skierowane są opiekunów psów, które mają problem z psią komunikacją. Reagują strachem, agresją lub reaktywnie na widok innego psa, a opiekunowie chcą pokazać im możliwość wybrania innej strategii w psich kontaktach.

Cel Zamerdanych Spacerów:

Poprawne kontakty z psami i pozytywne doświadczenia związane z obcym psem.

Zakres Zamerdanych Spotkań:

Spacer równoległy w grupie dwóch do czterech psów trwający koło 1-1,5h.

Uwaga! Spacery odbywają się na smyczach – możliwość indywidualnego umówienia się na spacer bezsmyczowy po uprzednim poznaniu psa i opiekuna (zazwyczaj uczestnicy innych kursów). Zajęcia nie polegają na gonitwach, zapasach i błędnie interpretowanych zabawach obcych dla siebie psów.

Cena Zamerdanego Spaceru:

Cena za spotkanie wynosi 70zł – za pierwszy Zamerdany Spacer.
Każdy kolejny 60zł.
Dla stałych klientów, którzy odbyli minimum 3 Zamerdane Spacery, oraz dla absolwentów Zamerdanych kursów – 50zł

W przypadku spacerów grupowych (tylko dla osób, które uczestniczyły w minimum 2 indywidualnych Zamerdanych Spacerach) cena za spacer grupowy – 30zł od uczestnika.

*W przypadku przerwania spotkania np. kiedy psy nie są wstanie wspólnie spacerować i wzajemnie na siebie źle reagują, a trener uzna, że kontynuowanie spotkania nie przyniesie efektu, a może pogłębić problem psa, opłata za zajęcia wynosi 50%.

** W przypadku, gdy opiekun nie stosuje się do zaleceń trenera, nie kontroluje swojego psa, a on stwarza zagrożenie dla drugiego psa, zajęcia zostają przerwane, a uczestnik ponosi 100% kosztów zajęć.

Pies na zajęciach

  • Musi być odrobaczony, zaszczepiony na choroby zakaźne zgodnie z harmonogramem szczepień oraz na wściekliznę.
  • Pies podczas zajęć musi mieć obrożę i/lub szelki oraz smycz 2,5m-3m – nie flexi.
  • Niedozwolone jest stosowanie narzędzi awersyjnych: kolczatka, obroża zaciskowa, behawioralna, obroża. elektryczna oraz stosowanie przemocy: bicie, szarpanie, krzyczenie, itp.
  • Opiekunowie piesków zabierają ze sobą ulubione smaczki psa, saszetkę lub nerkę.
  • Psy niebezpieczne, wykazujące agresję lub mające na koncie pogryzienia zalecam, aby brały udział w kagańcu – przynajmniej na początku spaceru póki emocje nie opadną.

~ ZAPISZ SIĘ NA KURS (klik) ~

tel.: +48 691 899 322       mail: kontakt@zamerdani.pl
FB: Zamerdana Szkoła dla psów       IG: Zamerdani Szkolenie psów

Zamerdane Spacery – to może Ci się spodobać:

Ogółem: 184, dzisiaj: 1