Strona główna Aktualne kursy i szkolenia Mini kurs: dla psów lękowych

Mini kurs: dla psów lękowych

Wstępne szkolenie psów lękowych

Masz adoptowanego psa lękowego, chcesz zacząć z nim pracować, ale nie wiesz czy poradzi sobie na kursie? Nie chcesz “wyrzucać pieniędzy w błoto” zapisując psa na kurs, a chcesz sprawdzić jak sobie poradzicie lub podjąć próbę pracy z psem w trudniejszym środowisku? Ten mini kurs jest dla Ciebie! Jako opiekunka lękowych adopciaków wiem jak przerażający może być dla lękusia świat zewnętrzny. Jakim wyzwaniem może być dla niego zrobienie prostej komendy “siad”, kiedy w okolicy są inne osoby i psy. Ale wiem też jak ważne jest pokazywanie mu świata i zmierzenie się z własnym strachem. W przypadku moich psów bardzo dużo dało im uczestnictwo w psich szkoleniach, które potraktowałam jako socjalizację. Przez większość zajęć siedziałyśmy na ziemi, bo już dojście z samochodu na miejsce ćwiczeń było zbyt straszne. Z czasem udawało nam się popracować nawet kilka minut. I choć z boku mogłoby to wyglądać jak zmarnowanie czasu i pieniędzy, dla moich psów było bezcennym doświadczenie w którym mogły obserwować pracę innych psów, zachowania ludzi, a ja miałam pewność, że nie będą miały niepotrzebnych i niechcianych kontaktów.

Dla kogo: Zajęcia skierowane są opiekunów adoptowanych lękusiów.

Cel: Wstępna socjalizacja, próba pracy psa na kursie, wsparcie trenera.

Zakres kursu:

Opiekun w ramach kursu może uczestniczyć w pojedynczych dowolnych zajęciach grupowych na których może spróbować pracy ze swoim psem, dostanie wskazówki trenera, lub wspólnie poobserwują innych uczestników oswajając się z otaczających ich światem.

Kurs składa się z 3 spotkań praktycznych.

Uwaga! Pies może uczestniczyć maksymalnie dwa razy w kursie, potem zapraszam na standardowe zajęcia.

Cena:

Cena za kurs wynosi 120zł/3h

Pies na zajęciach

  • Musi być odrobaczony, zaszczepiony na choroby zakaźne zgodnie z harmonogramem szczepień oraz na wściekliznę.
  • Pies podczas zajęć musi mieć obrożę i/lub szelki oraz smycz 2,5m-3m lub linkę kontrolną (dla psów świeżo po adopcji zalecane szelki i obroża oraz dwie smycze uniemożliwiające ucieczkę lub dedykowane szelki anty ucieczkowe)
  • Niedozwolone jest stosowanie narzędzi awersyjnych: kolczatka, obroża zaciskowa, behawioralna, obroża elektryczna oraz stosowanie przemocy: bicie, szarpanie, krzyczenie, itp.
  • Opiekunowie piesków zabierają ze sobą ulubione smaczki psa, saszetkę lub nerkę miseczkę z wodą i woreczki na psie kupy; zabawkę i duży naturalny gryzak, albo kong lub mata do lizania z mokrą karmą lub pastą.

~ ZAPISZ SIĘ NA KURS (klik) ~

tel.: +48 691 899 322       mail: kontakt@zamerdani.pl
FB: Zamerdana Szkoła dla psów       IG: Zamerdani Szkolenie psów

Ogółem: 101, dzisiaj: 1