Strona główna Aktualne kursy i szkolenia Kurs posłuszeństwa dla rodzin z dziećmi

Kurs posłuszeństwa dla rodzin z dziećmi

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Kurs posłuszeństwa według ćwiczeń Rally-O dla rodzin z dziećmi

Czym jest Rally – O:

Rally-O to posłuszeństwo na luzie! Drużyny w skład których wchodzi przewodnik i pies mają za zadanie pokonać tor składający się z różnych stacji, zazwyczaj są to proste ćwiczenia jak: siad, leżeć, zostań oraz chodzenie przy nodze. W tym sporcie nie liczy się precyzja wykonania ćwiczenia w przeciwieństwie do obedience, komendy można powtarzać i choć ważny jest czas to najważniejsza jest dobra zabawa psa i opiekuna.

Największą zaletą tego sportu jest to, że mogą uprawiać go dorośli oraz dzieci, szczeniaczki (po 6 miesiącu), jak i psi seniorzy (jeśli zdrowie im na to pozwala), kundelki oraz psy rasowe. Jest to jeden z nielicznych psich sportów dla każdego, nie wymagający specjalistycznego sprzętu czy przygotowania ponad podstawy posłuszeństwa.

Dla kogo:

Zajęcia skierowane są dla rodziców z dziećmi miedzy 7 a 15 rokiem życia oraz ich psiaków. Osoby 16-17 letnie mogą ćwiczyć samodzielnie z psami (zostanie utworzona osobna grupa) za zgodą rodziców.

Cel:

Rodzicie wraz z dziećmi będą mogli popracować nad posłuszeństwem swoich piesków wykonując ćwiczenia z zakresu Rally-o. Największym atutem tego sportu jest to, że mogą brać w nim udział właśnie dzieci dzięki czemu pogłębiają swoją więź z pupilem, uczą się odpowiedzialności i opieki, a równocześnie mogą się przy tym świetnie bawić zamieniając wspólne spacery w treningi przynoszące radość zarówno psu jak i całej rodzinie. Zwieńczeniem kursu są mini zawody, a swoje umiejętności dzieci (jak i rodzice) mogą sprawdzić podczas konkursów Rally-O (który można było oglądać na ostatniej wystawie ZooPark w Lublinie), lub wyruszyć w Polskę na podbój oficjalnych psich zawodów w tej dyscyplinie.

Zakres ćwiczeń na kursie:

Grupa początkująca: Pieski bez podstaw posłuszeństwa:

 1. Skupianie się na opiekunie
 2. Siad
 3. Leżeć
 4. Siad – zostań
 5. Leżeć – zostań
 6. Chodzenie na luźnej smycz
 7. Skręty w marszu (90°)
 8. Zmiany tempa na luźnej smyczy (szybki / wolny marsz)

Grupa zaawansowana: Pieski z podstawami posłuszeństwa (umieją: siad, leżeć, zostań, przejść kilka kroków na luźnej smyczy):

 1. Siad
 2. Leżeć
 3. Siad – zostań – obejście psa
 4. Leżeć – zostań – obejście psa
 5. Skręty w marszu (90°, 270°, 360°)
 6. Zawracanie w marszu
 7. Przywołanie – obejście opiekuna z tyłu
 8. Przywołanie – dostawienie się do lewej nogi opiekuna
 9. Tempa w marszu
 10. Utrzymywanie pozycji przy nodze – piwoty

Przebieg kursu:

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – na tygodniu popołudniami oraz w sobotę lub niedzielę (szczegóły w wydarzeniu i zapisach na dany kurs),  na dużym ogrodzonym terenie, w małych 2-4 osobowych grupach dopasowanych pod względem umiejętności pieska (grupa podstawowa lub zaawansowana), w dużych odległościach by zapewnić rodzinom komfort pracy i dobrej zabawy. Rodziny dostają przygotowane na dany dzień znaki symbolizujące ćwiczenia, a następnie trener omawia je demonstrując jak powinny wyglądać. W pierwszej kolejności ćwiczą rodzice z psem według wskazówek trenera, następnie powtarzają to dzieci przy pomocy opiekunów jeśli tego potrzebują. Trener pozostaje cały czas do dyspozycji rodzin pomagając i udzielając wskazówek zarówno dzieciom jak i opiekunom dzieci.

 • Zajęcia trwają około 1h.
 • Podczas zajęć psy przebywają na smyczach, a osoby dorosłe ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje dzieci oraz psy.
 • Podczas zajęć psy nie bawią się ze sobą, a dzieci nie podchodzą do obcych psów.
 • Kurs składa się z 10 spotkań praktycznych i jednego indywidualnego spotkania zapoznawczego (15-20minut) na którym będzie przestawiony plan spotkań, dzieci będą mogły zapoznać się z trenerem, miejscem oraz zadać nurtujące je pytania, będzie także dokonana ocena zachowania psa (psy agresywne, reaktywne, stwarzające niebezpieczeństwo nie będą przyjmowane z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników) oraz sprawdzenie aktualnych szczepień. Podczas ostatnich (10) zajęć odbywają się mini zawody dla dzieci i psów na torze ułożonym ze znaków z ćwiczeniami, które dzieci i psy poznały na spotkaniach.
 • W przypadku zapowiadanych niekorzystnych warunków atmosferycznych (duże opady deszczu/śniegu, silny wiatr) zajęcia odwoływane są z minimalnym 24h wyprzedzeniem.
 • Możliwe jest zgłoszenie jednorazowej nieobecności z minimum 24h wyprzedzeniem, wówczas zajęcia są do odrobienia na innej grupie lub w indywidualnie ustalonym terminie w trakcie trwania kursu. W przypadku nie zgłoszenia nieobecności z wyprzedzeniem zajęcia przepadają.
 • W przypadku rezygnacji z kursu w trakcie jego trwania nie przysługuje zwrot pieniędzy.

Cena:

 • Cena za kurs grupowy wynosi 700zł / 10 lekcji ; 600zł / 8zł lekcji ; 400zł / 5 lekcji + spotkanie zapoznawcze
 • Szkolenie indywidualne (dla psów reaktywnych, agresywnych w stosunku do innych psów) 900zł / 10 lekcji

Pies na zajęciach

 • Musi mieć ukończone minimum 4 miesiące, być odrobaczony, zaszczepiony na choroby zakaźne zgodnie z harmonogramem szczepień oraz na wściekliznę. Górna granica wieku psa nie jest wyznaczona – ważne by pies był zdrowy, a ćwiczenia nie powodowały dyskomfortu.
 • Pies podczas zajęć musi mieć obrożę i/lub szelki oraz smycz 1,5m-2m , w wyjątkowych sytuacjach piesek może mieć podczepioną drugą, dłuższą, lekką linkę kontrolną, którą będzie trzymał opiekun – dotyczy dużych, silnych psów, których dziecko mogłoby nie utrzymać.
 • Niedozwolone jest stosowanie narzędzi awersyjnych: kolczatka, obroża zaciskowa, behawioralna, obroża elektryczna oraz stosowanie przemocy: bicie, szarpanie, krzyczenie, itp.
 • W zajęciach nie mogą brać udziału psy agresywne do ludzi lub zwierząt oraz psy reaktywne i silne, których dzieci mogłyby same nie utrzymać, a mogłyby się wyrwać i podpiec do innej rodziny: psy nie umiejące  pracować w obecności innych psów zapraszam na zajęcia indywidualne.
 • Opiekunowie piesków zabierają ze sobą ulubione smaczki psa, saszetkę lub nerkę, zabawkę i woreczki na psie kupy.

~ ZAPISZ SIĘ NA KURS (klik) ~

tel.: +48 691 899 322       mail: kontakt@zamerdani.pl
FB: Zamerdana Szkoła dla psów       IG: Zamerdani Szkolenie psów

Ogółem: 38, dzisiaj: 1