Projekt Prezent 2017

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Już od czterech lat psi blogerzy organizują wspólną akcję pod nazwą PROJEKT PREZENT mającą na celu pomoc potrzebującym psiakom. Akcja startuje tuż po Mikołajkach i trwa niemal do samych świąt. W trakcie jej trwania blogerzy zapoznają swoich czytelników z historią i potrzebami wybranych przez siebie psów. Promują je, nagłaśniają – przez co zwiększają szanse na adopcje, a podczas trwania akcji kilka psiaków zostało adoptowanych! Zbierają też potrzebne wybranym psom rzeczy. Spersonalizowaną karmę, preparaty lecznicze, zabawki czy legowiska, dzięki czemu pomoc trafia do konkretnego psa.

Blogerzy zazwyczaj wybierają psy, które w jakiś sposób związane są z tematyką ich bloga, dzięki czemu czytelnicy chętniej włączają się w zbiórki, będąc miłośnikami danej rasy czy typu.

W tym roku do akcji przystąpiło 9 blogerów, a o wybranych przez nich psiakach przeczytacie poniżej:

Dary z 2016

Niestety my z powodu urlopu, który trwa dokładnie w czasie akcji, nie mogliśmy przeprowadzić zbiórki, mimo że co roku Wasza hojność i pomoc przechodziła moje najśmielsze oczekiwania. Mimo to uczestniczymy w akcji jako patroni i zachęcam Was do realnej pomocy któremuś z psiaków. Przejrzyjcie ich historie i pomóżcie, jeśli nie ze względu na blogera, którego darzycie sympatią, to może ze względu na któregoś z psów, którego historia złapie Was za serce.

Nie trzeba wiele, wystarczy nieużywany koc lub zabawka, która nie zainteresowała Waszego psa. Stara obroża lub mało wygodna smycz. Na pewno wielką pomocą będzie też choćby niewielki worek karmy, paczka smaczków czy krople na kleszcze. Nie musi być dużo, nawet niewielkie prezenty zebrane w całość mogą okazać się olbrzymią wyprawką! Prośbę kieruję szczególnie do Was – blogerów. Zapewne tak jak ja, macie pół szafy psich rzeczy, z których nie korzystacie: prezenty, produkty do testów, nieprzemyślany zakup itp. – mamy tego bezliku, sama mam tego mnóstwo, a realnie korzystam z dwóch trzech rzeczy… część na bieżąco oddaje przyjaciołom, a część zbieram właśnie po to, by raz w roku przekazać je potrzebującym. Zastanówcie się, czy i Wam coś nie zalega w szafie. Zachęcam Was z całego serca do pomocy, do zbiórki, do promocji akcji, nawet tylko poprzez udostępnienia. Wspólnie możemy zrobić coś wielkiego!

Dary 2015

Mimo że, nas nie będzie, będziemy wspierać akcję i przyjaciół z innych psich blogów biorących w niej udział. Sami też zaplanowaliśmy paczkę dla owczarków (Bruno i Bastera) podopiecznych fundacji Ex Lege, którą rok temu wspieraliśmy i na których zbieralibyśmy w tym roku, gdyby nie wyjazd. Jeśli zastanawiacie się czy drobiazg od Was coś zmieni (czy warto wysyłać koc lub obrożę) zobaczcie ile prezentów dzięki Wam, dostały wybrane przez nas owczarki podczas ostatnich akcji i wierzcie mi, nikt nie fundował wielkiej paczki, bo nie liczy się ilość, tylko sam gest. Zawsze był to drobiazgi, a tyle uzbieraliśmy!

Warto pomagać i zachęca Was do tego, choćby ten jeden raz w roku przy okazji tej, czy innej akcji.

Akcje z poprzednich lat: Projekt Prezent 2014 || Projekt Prezent 2015 || Projekt Prezent 2016 || Projekt Prezent 2017

Regulamin akcji Projekt Prezent 2017:

1. Akcja trwa od piątku 8/12/2017 do piątku 22/12/2017

2. Akcję organizują osoby prowadzące blogi: makulscy.comPufoświatEnzo – BorderCollie & GirlsNa kanapie siedzi piesDziabongowoOto JankaZ widokiem na góry – CardimaniaJa, FrelkaWest wkurzony. Aktywnie wspierają nas również Zamerdani. Na potrzeby akcji wszyscy wyżej wymienieni będą dalej nazywani blogerami.

3. Blogerzy biorący udział w akcji wybrali psiaka przebywającego pod opieką fundacji/hoteliku/domu tymczasowego, którego chcą wspomóc zbierając najpotrzebniejsze dla niego produkty/rzeczy.

4. Każdy z blogerów na swoim kanale zamieścił informacje o produktach/rzeczach, które zbiera dla wybranego psiaka.

5. Możesz się przyłączyć do akcji przekazując prezent dla wybranego psiaka na ręce blogera, który prowadzi zbiórkę. Paczkę możesz przesłać pocztą, kurierem, czy paczkomatem na adres blogera (sam pokrywasz koszt przesyłki). Możesz dokonać zakupu w sklepie internetowym i zamówić przesyłkę na adres blogera. Możesz również umówić się z blogerem na odbiór osobisty, bądź ustalić inny sposób odbioru prezentu– po prostu napisz do wybranego blogera!

6. W trakcie trwania akcji bloger kilkukrotnie zamieszcza zdjęcia otrzymanych prezentów na swoim fanpagu.

7. W ciągu tygodnia po zakończeniu akcji bloger przekazuje wszystkie zebrane produkty i rzeczy opiekunom wybranego psiaka.

8. Opiekun psiaka zamieszcza zdjęcia wszystkich otrzymanych produktów/rzeczy i upublicznia je na swoim kanale, bądź przekazuje do upublicznienia blogerowi.

9. Zbiórka jest dobrowolna. Bloger nie czerpie z tego tytułu ŻADNYCH korzyści materialnych.

ZAPRASZAMY!!!!!!

Ogółem: 311, dzisiaj: 1

You may also like

2 komentarze

Sikoreczka 10 grudnia 2017 - 18:20

Świetna akcja. 🙂 Miło, że ktoś organizuje coś dla zwierząt.

opublikuj
Amelia z Zamerdani 10 grudnia 2017 - 20:36

Co roku staramy się pomóc. 🙂 Nie wiele trzeba, każdy ma grono czytelników z których kilkoro na pewno ma jakieś nadprogramowe rzeczy swoich psów, które mogą wiele pomóc tym, którzy nie mają nic. 😉

opublikuj

Zostaw komentarz