Strona główna Blogowe konkursy i akcje Zamerdana Psia Szkoła w Lublinie – powraca

Zamerdana Psia Szkoła w Lublinie – powraca

Zamerdani - szkolenie psów Lublin

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Witaj Opiekunie Psa!

Wraz z początkiem roku mój dotychczasowy, ułożony świat wywrócił się do góry nogami. Wszystko zmieniło pojawienie się w moim domu dziecka. Za namową męża i przyjaciółki, a także fanów bloga postanowiłam wrócić do szkolenia psów odważniej, bardziej świadomie i nowocześnie.

Wrócić? Tak! Pewnie część z Was pamięta, część nie zna tego epizodu w moim życiu, ale latach 2017-2020 prowadziłam Warszawski oddział Centrum Kynologicznego CANID. Wtedy nie byłam gotowa poświęcić się szkoleniu psów. Intensywnie pracując zawodowo psią szkołę traktowałam jako dodatek, odskocznię, hobby. Nie miałam też odwagi i czasu wdrożyć wielu projektów, które powstawały w mojej głowie. Z czasem zrezygnowałam ze szkolenia psów poświęcając się pracy zawodowej, która po psach jest moją drugą wielką pasją.

Prawda jest taka, że nigdy nie planowałam pracować z psami, kursy trenerskie zrobiłam dla siebie, bo żaden z obecnych w tamtych czasach trenerów nie był w stanie mi pomóc z problemami mojego psa – owczarka niemieckiego Donnera. Psa trudnego, z zauczoną agresją, reaktywnego, który przez źle dobrane metody szkoleniowe nie ufał nikomu, nawet mi. Uznałam więc, że jedyną szansą dla nas, dla niego – jest zdobycie przeze mnie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, by samej mu pomóc. Więcej o Donnerze czytaliście przez lata na tym blogu.

I tak od szkolenia do szkolenia, od warsztatów przez seminaria zdobywałam wiedzę z zakresu szkolenia psów, ich uczenia się, komunikacji, emocji i wielu innych – całe moje doświadczenie znajdziesz w zakładce: doświadczenie; i choć po zakończeniu prowadzenia szkoły pod Warszawą nie planowałam wracać do szkolenia psów, to ciągle w głowie kłębiły mi się pomysły na zajęcia. Chciałam działać, coś robić – pewnie dlatego też w ostatnim roku sporo działałam w Lublinie chcąc rozkręcić Dogfluencerskie środowisko, a wszystkie znaki na Ziemi i Niebie, dziwne zbiegi okoliczności, przypadki coraz bardziej ukierunkowywały mnie na powrót do szkolenia psów. I choć zapierałam się rękami i nogami, szukając wymówek ostateczny kopniak w mój introwertyczny tyłek wykonał mój mąż z przyjaciółką. I tak się mocno na mnie uwzięli, że powstała Zamerdana Szkoła dla Psów w Lublinie.

Nie ukrywam, że pod Warszawą było ciężko, ale Lubelski rynek jest masakrycznie trudny. To małe miasto z kilkunastoma (jak nie kilkudziesięcioma) psimi szkołami, gdzie behawiorystów – z uwagi na popularny kierunek na UP, jest pewnie niewiele mniej co opiekunów psów, a na dodatek tu prawie nic psiego się nie dzieje – praktycznie ani targów, ani psich imprez z pojedynczymi zawodami raczej o zasięgu lokalnym.

Mam jednak ogromną nadzieję, że znajdzie się tu miejsce na moje działania i że sprostam oczekiwaniom, które we mnie pokładasz.

Teraz troszkę o Zamerdanej Szkole dla Psów w Lublinie:

Zajęcia odbywają się w małych 2-4 osobowych grupach w Lublinie. Na zajęciach pracuję, a właściwie to Ty pracujesz ze swoim psem i z moją pomocą, przy użyciu metod pozytywnych, to znaczy, że nie stosujemy przemocy wobec zwierząt: bicia, szarpania, krzyczenia, ani tym bardziej narzędzi zadających ból jak kolczatki, dławiki czy obroże elektryczne.

Zajęcia mają na celu pomóc Ci zrozumieć swojego psa i dać wiedzę i umiejętności do pracy z nim. Tak, dobrze rozumiesz – to Ty pracujesz ze swoim psem i jeśli, ktoś wmawia Ci, że na uczy Twojego psa odpowiedniego zachowania to już na wstępie Cię oszukuje. Sam go tego nauczysz, a ja wskażę Ci tylko drogę jak to zrobić. Ale to od Ciebie zależy cała reszta! Od Twojej systematyczności, zaangażowania i konsekwencji. Nie oczekuj więc, że po kilku spotkaniach problemy Twojego psa zniknął. Owszem, jeśli weźmiecie się do pracy i będziecie przy każdej okazji nad nimi pracować bardzo szybko osiągniecie sukces, ale jeśli nie będziecie utrwalać zdobytej na zajęciach wiedzy, powtarzać jej i wspólnie ćwiczyć, żadne szkolenie ani żaden trener nie zdziała cudu.

Zraziłam Cię do szkolenia? Mam nadzieję, że nie, ale przygotuj się na to, że na naszych spotkaniach będziemy rozmawiać szczerze i rzeczowo. Nie obiecam Ci gór ze złota, ale postaram się sprawić by życie z Twoim psem, Wasze wspólne treningi i codzienność były niezapomnianą przygodą i dobrą zabawą, w której będziecie się wzajemnie rozumieć.

Co więcej uważam, że nie tylko Ty masz prawo dobrze się bawić ze swoim psem, ale chcę też zachęcić do tego Twoje dzieci. Sama – dobre dwadzieścia lat temu – ze swoim pierwszym psem, na nasze pierwsze szkolenie poszłam w wieku trzynastu lat. Obecnie nie wiele osób się na to decyduje, bo trenerzy nie chcą pracować z dziećmi, a dzieci ciężko wyciągnąć sprzed komputera, a mimo to w mojej ofercie znajdziesz kursy dedykowane rodzinom z dziećmi, bo pies jest członkiem rodziny i może się równie dobrze bawić w różne aktywności z dorosłymi jak i z dziećmi.

Wracam też z Zamerdanymi Spacerami i mam nadzieję, że tak jak Wy kiedyś pomagaliście Donnerowi i Twinsom, tak teraz Ela i Twinsik będą mogły pomóc Waszym psom w psich kontaktach.

A na koniec chcę Cię zaprosić na Doradztwo – czyli zajęcia teoretyczne (teoretyczno-praktyczne), których brakuje, a bardzo wiele osób mieć do nich dostęp. Są to spotkania przy kawie, na których gadamy na psie tematy. Przyszli rodzice dowiedzą się jak przygotować psa na pojawienie się niemowlaka i jak pomóc przetrwać mu trudny czas ciąży i pierwszych miesięcy z niemowlakiem. Rodziny z dziećmi, które chcą mieć psa poznają tajniki psiej mowy, zrozumieją psie potrzeby i zachowania by dziecko i pies mogli stworzyć fajną i bezpieczną relację. Osoby chcące adoptować pieska ze schroniska dostaną kompleksową wiedzę na temat blasków i cieni adopcji, dowiedzą się jak przygotować się na adopcję, jak wesprzeć adoptowanego psa zbudować dobrą relację i poznają wiedzę tajemną o tym, że adopciak nie musi być wdzięczny za adopcję, a co więcej opiekun nie musi mu całe życie wynagradzać przeszłości na którą nie miał wpływu. Jest też doradztwo związane z pierwszym psem – czyli kompleksowe porady dla osób, które psa nigdy nie miały, a nie chcą zgubić się w psim świecie dobrych rad z Internetu.

Projektem z którego jestem najbardziej dumna to Doradztwo: Pies w biurze, czyli kompleksowe przygotowanie firm na przyjęcie pracowników z ich psami. Doradztwo zaczyna się od wspólnie zaplanowanej przestrzeni biurowej by pracownicy i pies czuli się bezpiecznie i komfortowo, wyznaczenia miejsc dla pracowników z psami i „stref bez kłaczka”. Opracowuję i wdrażam też procedury i instrukcje związane z psem w przestrzeni biurowej oraz szkolę pracowników.

Aby być na bieżąco ze wszystkim kursami Zamerdanej Psiej Szkoły
zapraszam Cię na nowe social media:

Mam nadzieję, że coś z mojej oferty Ci się spodobało! Jeśli tak…

~ ZAPISZ SIĘ NA KURS (klik) ~

tel.: +48 691 899 322       mail: kontakt@zamerdani.pl
FB: Zamerdana Szkoła dla psów       IG: Zamerdani Szkolenie psów

 

Wybierz kurs dla siebie:

Wybierz spotkanie dla siebie:

Ogółem: 105, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz