Uwaga, uwaga! Chiron-wet ma super akcję! W zamian za badanie psiej kupki dają pojemniczek na woreczki na odchody z latarką, aby nam w nocy, żadna psia kupka nie umknęła. Dlaczego warta robić raz na jakiś czas badanie kału, szczególnie kiedy mamy podejrzenie pasożytów? Otóż ‘standardowe’ tabletki odrobaczające, nie zawsze sobie ze wszystkimi dzikimi lokatorami radzą. Czego najlepszym przykładem był Budzik, który był odrobaczany, i odrobaczany, a ciągle były objawy zarobaczenia. Dopiero po badaniu kału okazało się, że ma tasiemca azjatyckiego (czy jak tam się zwie to paskudztwo). Po badaniu kału dostał odpowiednie leki, na tyle silne by zabić drania. Warto więc raz na jakiś czas to zrobić, szczególnie kiedy nasz psiak ma kontakt z dzikimi zwierzakami, lub wychodzącymi kotami, które polują na myszy, ptaki i inne zwierzątka, która rzadko bywają niezarobaczone. A jeden zwierzak od drugiego bardzo szybko się zaraża, a potem już tylko niewielki, nieszkodliwy psi buziak, czy nie umyte ręce i my też mamy pasożyty.
Dlatego Chiron-Wet zaprasza na badanie kału, do którego dołącza upominek. Pojemnik z woreczkami na psie odchody z praktyczną latarką od firmy Vetoquinol. Poręczny, pojemny, z możliwością podczepienia do smyczy, plecaka czy spodni. Latarka pozwala podczas nocnego spaceru zlokalizować, to co musimy posprzątać. Bardzo przydatna i praktyczna rzecz. Polecam, warto zawsze mieć pod ręką. Ja mam już dwa takie. Jeden jeździ ze mną w aucie, drugi teraz mogę zabierać, ze sobą na spacery i szkolenia, bez ryzyka, że zapomnę wziąć z auta.
Jeszcze słówko o samym badaniu. Chcąc zbadać kupkę musimy pobrać z lecznicy pojemniczek. Jest to plastykowy pojemnik, zakręcany na korek, z którego wystaje szeroka rurka. Tą rurkę wkładamy w kupkę wkręcając ją, żeby zaczerpnąć materiału do badań z różnych warstw. Później zakręcamy pojemniczek (rurka jest w środku) i wieziemy do weterynarza. Badanie trwa około 20minut i po tym czasie wszystko wiemy, czy pies ma obcego w swoim ciele, jakiego rodzaju i czym go zwalczyć. Warto pamiętać, że przy tasiemcach jedno odrobaczanie nie wystarczy, bo zabije tylko żyjące już formy a jajeczka pozostaną (nie dając przez kilka tygodni znak życia, ale jak dorosnąć problem powróci). Dlatego wtedy odrobaczanie trzeba powtórzyć po około dwóch tygodniach. A żeby mieć pewność czy tak silne odrobaczanie jest potrzebne – niezbędne jest badanie kału. Choć przy silny zarobaczeniu, podczas badania krwi też to wyjdzie. Zatem badajmy swoje pociechy! Żebyśmy my sami byli zdrowi.
4 komentarze
Eh… próbka kupki… to jest wyczyn dla takiego obrzydliwca jak ja :/ jeszcze wziąć w woreczek to jak cie mogę ale próbka to już gorzej…
Pobieranie kupki nie jest wcale takie straszne. Dostaje sie od weta pojemniczek z takim plastikowym czymś jak rurka i wkładasz tą rurkę w kupkę, trzymając sobie za korek. Potem wszystko do pojemniczka (kupka zostaje w rurce, więc nawet jej nie widać) zakręcasz i po robocie. U mnie jest problem, że na podwórku ciężko przyłapac na tym psa. Na szczęście przezornie wzięłam pojemniczek na szkolenie i akurat się przydał 🙂
To chyba tylko akcja do osób z pobliża, co? z Lublina, tak?
Pozdrawiam
MIchał
http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow-wroclaw
Tak, Chiron-wet jest lecznicą, która jest tylko w Lublinie, więc tylko w Lublinie mają taą akcję, choć nie wykluczone, że inne lecznice tez w niej uczestniczą, bo pojemniczki sponsoruje zewnętrzna firma.