Fitmin Sport – recenzja

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Od kliku tygodni testujemy suplement Fitmin Sport od Fitmin. Preparat jest przeznaczony dla psów o wzmożonym wysiłku psychicznym i fizycznym. Jak deklaruje producent:

“Zwiększa wydolność fizyczną organizmu. Zalecany jest dla psów w okresie zwiększonego obciążenia fizycznego i psychicznego (sport, trening, zawody, praca, itp.). Zawiera substancje niezbędne do ochrony i regeneracji tkanki mięśniowej. L-karnityna umożliwia dodatkowe pozyskanie energii z tkanki tłuszczowej, tym samym zapobiegając deficytowi energetycznemu podczas wysiłku. Zapobiega ogólnemu wyczerpaniu organizmu spowodowanemu zwiększonym wysiłkiem oraz wspomaga jego regenerację.”

Fitmin Sport

Fitmin Sport

Dla nas jak znalazł. W końcu bardzo móżdżek nam się męczy podczas kursu trenerskiego i odrabiana prac domowych, a przecież w między czasie jak nie biegamy po lesie, to Donner ciągnie mnie na rowerze, hopsamy po przeszkodach lub doskonalimy się we frisbee. Czyli raczej bezczynnie nie siedzimy, a Owczarek jest rasą z predyspozycjami do… , więc suplementacja jest niezwykle wskazana. Stosujemy już trzeci tydzień preparat i ogólnie jestem zadowolona. Nie mogę powiedzieć, że Donner nagle zaczął wyżej skakać, super efektów prozdrowotnych też nie zaobserowałam, ale powiedzmy sobie szczerze suplementacja nie robi efektu WOW!  Donner czuje się dobrze, ma siłę i chęci do pracy i to najważniejsze. A jeśli doatkowo jest zabezpieczony, dla mnie jest to niezwykle ważne.

Fitmin Sport

Fitmin Sport

Zalety produktu:

  • duża zawartością przeciwutleniaczy w celu ochrony i regeneracji mięśni
  • aktywne stężenie L-karnityny – umożliwia pozyskanie dodatkowej energii z tkanki tłuszczowej
  • kompleks witamin z grupy B wspomaga trawienie i chroni wątrobę
  • zawiera MSM, który działa przeciwzapalnie i wspomaga funkcjonowanie aparatu ruchu
  • łatwe dawkowanie 9konsystencja proszku)
  • wydajny (1g/10kg masy ciała) przy niecałych 40kg Donnera łyżeczka czyli około 5g jest wystarczająca i Fitmin powinien starczyć nam na jakieś 30 dni.

Wady:

  • jak wiecie Donner jest wszystko-żerny i chętnie-żerny, niestety jeśli Fitmin nie jest wymieszany w misce z jedzeniem, pies nie chce jeść, także musi być dobrze ukryty, więc wybredne psy mogą w ogóle nie ruszyć jedzenia z preparatem.
Fitmin Sport

Fitmin Sport

Skład: drożdże, mączka drobiowa, hydrolizowana wątroba drobiowa, fosforan monowapniowy, metylosulfometan (5%), algi Chlorella, węglan wapnia

Białko surowe (37%), tłuszcze i oleje surowe (6%), włókno surowe (1%), popiół surowy (21%)

Fitmin Sport

Fitmin Sport

Zawartośc dodatków żywieniowych w 1kg: Pierwiastki śladowe: żelazo 825 mg (w postaci chelatu żelazowo-aminokwasowego n-hydratu), miedź 80 mg (miedź w postaci chelatu miedziowo-aminokwasowego n-hydratu), mangan 52 mg (w postaci chelatu manganowo-aminowego n-hydratu), cynk 1405 mg (w postaci chelatu cynkowo-aminokwasowego n-hydratu), selen 25 mg (w postaci selenianu sodu); witaminy, prowitaminy i substancje chemiczne o podobnym działaniu: wit. A (340000 j.m.), wit. D3 26000 j.m., wit. E (jako RRR-alfatokoferol) 12000 mg, wit. B1 65 mg, wit. B2 110 mg, wit. B6 60 mg, wit. B12 60 µg, chlorek choliny 11000 mg, wit. C 7000 mg, l-karnityna 10000 mg, kwas foliowy 10 mg, kwas nikotynowy 385 mg, pantotenian wapnia 150 mg, biotyna 10 mg; mikroorganizmy: Enterococcus faecium (NCIMB 11415) 4×1010 CFU; dodatki smakowe: aromat szynkowy 20 g; przeciwutleniacze, konserwanty.

Polecamy z Donnerem!

Fitmin Sport

Fitmin Sport

Tekst powstał przy współpracy z Fitmin

Ogółem: 819, dzisiaj: 1

You may also like

1 komentarz

owczarkowa4526 28 września 2015 - 20:14

Bardzo ciekawa, krótka i wyczerpująca temat recenzja, czyli to co najlepsze ;-).

opublikuj

Zostaw komentarz