23Kwi

Czwartkowa panika psiarzy

Wracamy po treningu canicross. Ciepło, niecałe 18 stopni, ale mimo to mam wrażenie, że jest dość chłodno – jak dla mnie. Trening jakoś tak wyjątkowo krótki nam wyszedł, bo nie miałam natchnienia, siły, chęci… ? Rozgrzewka, kilka startów, przebieżka niecały kilometr, bo dopadła mnie kolka, więc dospacerowujemy do przykazanej godziny i powrót do domu. Pies dziwne zieje. Nie znoszę, kiedy tak robi, bo zanim dojdę do tego, że to z gorąca czy wysiłku, znajdę u niego z 10 śmiertelnych chorób. Poza tym jest radosny, podły i złośliwy jak zawsze i wiecznie nienażarty. Przed wejściem do auta, jak zwykle sczesuję z niego dwa kleszcze. Dwa… całkiem nieźle, bo to nie dużo, w porównaniu do zeszłego tygodnia, gdzie dwa zdejmowałam z siebie plus koło sześciu z psa. Wracamy do domu, po krótkiej chwili mierzę psu temperaturę. Tak – mierzę ją codziennie z powodu wysypu kleszczy widmo babeszjozy wisi nade mną jak fatum, więc muszę mieć wszystko pod kontrolą. Mierzę i nie wierzę… 39,5. Atak paniki, obdzwonienie wszystkich weterynarzy w Grójcu, bo to na pewno babeszjoza, ale nikt z głosu nie budzi mojego zaufania, a jedną klinikę już dożywotnio skreśliłam, przez brak umiejętności zrobienia głupiego zastrzyku. Kilkanaście minut później kolejny pomiar. 39,2. M. zrywa się z pracy, jedzie na sygnale wypłacając z konta ślubne pieniądze, bo trzeba ratować psa, a wiadomo jak zaawansowane będzie leczenie? Antybiotyk, kroplówki, kto wie jak poważny jest stan…. Ja zalewam się łzami, M. każde mi brać urlop na żądanie i natychmiast wieziemy psa, w środku tygodnia, do Lublina, bo jak ma go ktoś leczyć to tylko nasi weterynarze ChironWet. Już niemal spakowani, kiedy mamy wychodzić postanawiam ponownie zmierzyć psu temperaturę. 38,2- znaczy u Donnera w normie.

SONY DSC

Eeee… co robimy. Szybka analiza: ciepło, duży wysiłek, temperatura mogła skoczyć, ale aż tak? Dobra, piję mocnego drinka, najwyżej M. będzie prowadził. Czekamy… 30min pomiar temperatury. 38,2. Może to nic złego… czekamy godzinę i znowu pomiar: 38,2.

Pies jest zdrowy. Tym razem zalewam się łzami ze szczęścia. M. w żartach opiernicza Donnera, że nie wolno tak matki straszyć, ale widzę, że i jemu ulżyło. Donner się cieszy, bo nie wie, co się dzieje, ale zamieszanie jest fajne. Zostajemy. Jeszcze dwukrotnie mierzę temperaturę, Donner na mój widok z termometrem zaczyna ciężko wzdychać, jakby chciał powiedzieć: „weź sobie już odpuść”. Więc odpuszczam, ale i tak pies zostaje na noc zaproszony do łóżka, a na kolacje dostaje najlepsze pyszności jakie mamy. Tyle strachu co nam napędził… niech wie, że go kochamy niezależnie od tego, co się z nim dzieje. A Donner? Donner jest rozczarowany, bo liczył na wycieczkę, w końcu się pakowaliśmy, a został bezdusznie oszukany, bo nigdzie nie pojechaliśmy.

Ale dzisiaj mu to wynadrode, bo zaplanowaliśmy wycieczkę do Warki pobuszować na brzegach Pilicy.

SONY DSC

Ogółem: 562, dzisiaj: 1