Strona główna Testy i recenzjeŚrodki do pielęgnacji FURflex system – szczotki i akcesoria groomerskie [Top For Dog]

FURflex system – szczotki i akcesoria groomerskie [Top For Dog]

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Produkt: Furflex system
Tester: Donner, Elza
Recenzent: Zamerdani.pl
Dla: Top for Dog 2017

Po raz kolejny na blogu gości niezastąpione narzędzie do usuwania podszerstka i codziennej pielęgnacji psa – Furmiantor! Tym razem w zupełnie nowej odsłonie!

W tym roku do konkursu Top for Dog został zgłoszony zestaw groomerski FURflex zawierający różnego rodzaju szczotki oraz narzędzia do sprzątania.

Sam Furminator również ewoluował. Linia grzebienia została zaokrąglona, by szczotka lepiej dopasowywała się do kształtu ciała zwierzęcia co znacznie ułatwiło czesanie i zminimalizowało uderzanie szczotką o psie kości, kiedy ktoś (np.: ja) robił to mało uważnie i delikatnie. Zmiana kształtu pozawala również na bardziej precyzyjne czesanie. „Innowacyjne, wyprofilowane ostrze Comfort Edge ze stali nierdzewnej dopasowane jest do naturalnego kształtu ciała zwierzęcia. W bezpieczny sposób sięga przez warstwę włosa okrywowego, wyczesując podszerstek i martwy włos, nie powodując uszkodzeń skóry i sierści. Urządzenie przeznaczone jest do wszystkich długości sierści.”

Po za tą zmianą do rodziny Furminatora dołączyło kilka nowych szczotek – niektóre z nich prezentuję poniżej.

FURflex Narzędzie do Usuwania Kołtunów Główka

 

Narzędzie bez wysiłku usuwa splątaną sierść. Dostosowane jest również do osób leworęcznych – ostrze można obrócić na drugą stronę. Wyprofilowane ostrze wykonane zostało ze stali nierdzewnej.

Druga szczotka po FURminatorze, która najbardziej przypadła mi do gustu! Malutka, poręczna i ostra. Pięknie radzi sobie z nawet największymi kołtunami i podszerstkiem na ogonie i portkach. Dzięki rozmiarom bardzo poręczna i praktyczna. Do tej pory, trudnodostępne miejsca rozczesywałam Furmiantorem M, ale ta malutka niepozorna szczotka sprawdza się o wiele lepiej, szczególnie w przypadku kołtunów.

FURflex Grzebień Główka

Grzebień usuwa splątania i zanieczyszczenia z sierści – grzebień do wykańczania fryzur. Zaokrąglone igły obracają się o 360o, co eliminuje podrażnienia skóry i minimalizuje szarpanie włosów.

Jak do dumnie brzmi „grzebień do wykańczania fryzur”! Ciężko mówić o jakichkolwiek fryzurach u moich psów, mimo to grzebień fajnie sprawdził się przy rozczesywaniu długiego futra za uszami i przeczesywaniu ogona i portek po wstępnym rozczesaniu kołtunów inną szczotką. Niestety w moim przypadku zupełnie nie sprawdził się do rozczesywania splątań i kołtunów bo dość grube okrągłe zęby grzebienia nie chciały się wbić w splątane futro. Także do przeczesania, rozczesania – tak, do rozplątania kudłów i kołtunów – nie, u owczarka.

FURflex Szczotka Wygładzająca Główka

Szczotka wygładzająca delikatnie pozbywa się splątanych włosów. Jej rozdwojona główka dopasowuje się do kształtu ciała zwierzęcia podczas pielęgnacji.

Wiele osób zarzucało FURminatorowi to, że nie nadaje się do codziennej pielęgnacji psa, wyciągając zbyt dużo futra. Wspaniałą alternatywą jest ta szczotka. Delikatna, miękka dostosowująca się do kształtów psa. Świetnie rozczesuje zaklejki i przeczesuje futro na co dzień. Idealnie sprawdza się do łap, brzucha na którym jest mało furta za to są łaskotki. Można przeczesać nią bezpiecznie brodę Elki, i Donnerowe bokobrody.

FURflex Rolka z Pojemniczkiem do Sprzątania Sierści Główka

Narzędzie przeznaczone do sprzątania sierści z tapicerowanych powierzchni w domu i w samochodzie. Urządzenie posiada zbiorniczek, w którym gromadzi się zebrana sierść.  Bez używania taśm i rolek z klejem.

Ta szczotka nie zrobiła na mnie piorunującego rażenia. Niby sprząta, niby się sprawdza, ale nie była dla mnie jakimś efektem WOW i nie powiem, żebym się w niej zakochała. Futro słabo zbiera się w pojemniczku, za to mnóstwo kłaków zostaje na materiale i ciężko go doczyścić.

FURflex Szczotka do Sprzątania Sierści Główka

Narzędzie przeznaczone do sprzątania sierści do powierzchni tapicerowanych, w domu i w samochodzie. Szczególnie polecana do sprzątania krótkiej sierści.

Gumowa szczotka z malutkimi wpustkami. Moim zdaniem radzi sobie zdecydowanie lepiej niż Rolka z pojemniczkiem, co więcej używam jej często do zebrania pozostałości włosów i futra z psów po czesaniu.

FURflex Rączka

Ergonomiczna rączka, zapewnia komfort i łatwość stosowania. Pasuje do wszystkich główek Systemu FURflex.

W zestawie mamy też uniwersalną rączkę pasująca do wszystkich rodzajów szczotek. Jak zamontować szczotki na rączkę? Nic prostszego, należy nałożyć główkę na trzpień rączki i mocno docisnąć aż usłyszymy ciche klik! Jeśli główka jest stabilna i nie spada możemy zacząć czesanie (jeśli spada, dociśnij mocniej!) Kiedy chcemy zmienić główkę należy wcisnąć przycisk z łapką i głowica zostanie zwolniona. Proste nieprawdaż?

Moja mała rodzina FURminatorów

To co szczotki w dłoń! A jeśli to dla Was za mało odsyłam do zeszłorocznej recenzji FURminatora, gdzie skupiłam się bardziej na efektach jej używania, niż na samym sprzęcie.

Ogółem: 1 665, dzisiaj: 1

You may also like

4 komentarze

Ania 2 lutego 2019 - 16:54

Witam serdecznie po raz kolejny 🙂
Bardzo jesteśmy zadowoleni z Pani rad, dlatego po raz kolejny pozwolę sobie zadać Pani kilka pytań 🙂

Niestety nasz Nico strasznie się leni (mamy go cały czas w domu, a przez swoje pierwszy 4 lata żył w hodowli na dworze). Niestety nie nadążam odkurzać 🙁

Czy może nam Pani polecić coś do porządnego wyczesania? Trymer, furminator a może szczotka Ezzy Groom? 🙂

opublikuj
Amelia Bartoń - zamerdani.pl 2 lutego 2019 - 17:01

U mnie najlepiej działa furminator i ta furminatorowa końcówka z hakami oraz metalowy grzebień, ale nie od furminatora (nie wiem jakiej jest firmy bo nie ma graweru). Co do ezzy grooma – miałam w ręce, ale się nie zakochałam. Dla psów krótkowłosych jak rottki, dobermany, dalmatynczyki wydaje się spoko. Dla dłuższego włosa w moim odczuciu nie bardzo, ale tylko raz z niego korzystałam więc ciężko mi powiedzieć na 100% jak się sprawdza.

opublikuj
Ania 3 lutego 2019 - 10:24

A jakiej wielkości furminator Pani posiada? L czy XL? 🙂

opublikuj
Amelia Bartoń - zamerdani.pl 3 lutego 2019 - 11:49

Dwa rozmiary: L i XL. L używam do mniejszych fragmentów typu uszy, szyja, łapy i ogon. Natomiast XL do plecków i klaty. 😉

opublikuj

Zostaw komentarz