Strona główna Gdzie na spacer Podróże bliższe i dalsze – jak i gdzie podróżować z psem?

Podróże bliższe i dalsze – jak i gdzie podróżować z psem?

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Wakacje w pełni i choć sytuacja na świecie pokrzyżowała wiele urlopowych planów, tak naprawdę jeszcze nie możemy przekreślić tych wakacji. Wielokrotnie na blogu pokazywałam Wam, że podróżowanie z psem nie jest wcale trudne niezależnie od tego, czy chcemy wyjechać za granicę, czy zostać w Polsce. Podróżowanie z psami w ciągu ostatnich lat stało się bardzo modne i wbrew pozorom nie jest wyzwaniem, choć w tym roku to nie zabranie psa nim jest, tylko samo zorganizowanie wakacji. Ale czy na pewno?

Wiele krajów i kurortów jest otwartych na psich turystów, traktując ich niemal na równi z ludzkimi gośćmi. Z psami możemy zamieszkać w hotelu, zabrać je do restauracji na plażę, do muzeów i na wiele imprez.

Oczywiście kwestią sporną ciągle pozostaje to, czy zaplanowane przez nas wakacje z psem będą odpowiednie dla naszego psa i czy poradzi sobie w takich sytuacjach. Wiele zależy od jego możliwości oraz świadomości samego opiekuna, ale żeby cieszyć się urlopem z pupilem nie potrzeba wiele, bo nagle okazuje się, że do udanych wakacji wystarczy nam jedynie smycz dla psa na wyjazd, zapas karmy i kaganiec. Nie potrzebujemy specjalnych przygotowań, ekwipunku i nie wiadomo czego, co jeszcze na wstępie mogłoby zniechęcić nas przed wakacjami z psem.

Branża turystyczna też, już dawno dostrzegła potencjał w psich podróżnikach i nie zanosi się na to, by chcieli z nich zrezygnować. Przekraczanie granic z naszymi psami, jest coraz łatwiejsze. Niestety w tym roku sytuacja na świecie pokrzyżowała wielu z nas wakacyjne plany, ograniczając wyjazdy za granicę i zmuszając do pozostania w Polsce.

Na szczęście psiolubności nie musimy szukać już tylko u zachodnich sąsiadów! W Polsce też wiele się zmienia względem akceptowalności psów. I choć z jednej strony trwają debaty nad ograniczeniem psom wstępu do Parków Narodowych, trochę na własne życzenie samych nie zawsze odpowiedzialnych psiarzy, z drugiej strony coraz więcej ciekawych turystycznie miejsc zaprasza z psami. I nie są to już wbrew pozorom, tylko lasy i dzikie tereny, ale coraz więcej galerii i muzeów jest otwartych na turystów z psami, by móc zabrać pupila ze sobą do miasta i nie rozstawać się na czas urlopu, mimo że na pierwszy rzut oka nie są typowo psiarkie miejsca.

Może więc w tym roku wybranie na wakacje Polski, wcale nie będzie rozwiązaniem gorszym niż wyjazd za granicę? My sami od lat chodzimy z psami po Polskich górach, jesteśmy stałymi bywalcami nad Polskim morzem, a gdy brakuje nam czasu i praca nie pozwala na dłuższy wypad, organizujemy sobie wyjazdy na weekend z psem zwiedzając najbliższą okolicę Lubelszczyzny i Mazowsza, która wielokrotnie nas zachwyciła i która ciągle jest nieodkryta.

Przyzwyczajeni do dalekich wyjazdów w znane i fajne miejsca, bardzo często zapominamy i nie doceniamy tego, co mamy w obrębie kilkudziesięciu kilometrów od miejsca zamieszkania. A warto czasem poszukać takich perełek, bo często okazuje się, że wcale nie musimy jechać na drugi koniec Polski, by poczuć wakacje i odkryć naprawdę magiczne miejsca, których jedną z największych zalet jest niewątpliwie to, że mało kto o nich wie.

Mam nadzieję, że Wasze wakacje mimo całej koronawirusowej sytuacji będą udane. My sami planujemy z psami na pewno morze, ale to pewnie we wrześniu. W listopadzie góry, a zwieńczeniem marzeń na ten rok byłaby Solina i żeglowanie z psiakami w sierpniu. Co nam się uda – zobaczymy. Ale na pewno nie zrezygnujemy z naszych weekendowych wypadów, bo jeszcze wiele okolicznych miejsc czeka na nasze odwiedziny, o których na pewno Wam opowiem i które Wam pokażę.

A może Wy coś mi polecicie właśnie na Lubelszczyźnie i Mazowszu? Coś wartego zobaczenia, co jest niedaleko domu? Lubicie takie szybkie wypady, czy zdecydowanie wolicie typowe wakacje – długie i daleko od domu?

Ogółem: 526, dzisiaj: 1

You may also like

8 komentarzy

Michał 2 sierpnia 2020 - 08:06

w moich okolicach nad jeziorem w miejscowości Sława jest sporo psiolubnych miejscówek. Można wynająć domek nad jeziorem i miło spędzić czas.

opublikuj
Amelia Bartoń - zamerdani.pl 2 sierpnia 2020 - 08:50

Dla mnie tamte rejony są jeszcze zupełnie nie odkryte! To kierunek w którym praktycznie nigdy nie podróżujemy, ale może warto to zmienić. 😉

opublikuj
Kamila 4 sierpnia 2020 - 08:11

Ja polecam dla psiaków wybrać się na podkarpacie, tam jest sporo terenów gdzie i psiak sie wybiega i my odpoczniemy 🙂 Polecam jezioro machowskie w Tarnobrzegu 🙂

opublikuj
Amelia Bartoń - zamerdani.pl 10 sierpnia 2020 - 13:57

Uwielbiam podkarpacie! Często tam jeździmy i bardzo polecam!

opublikuj
Kasia 12 sierpnia 2020 - 07:16

Szybkie wypady ze zwierzakiem to super pomysł! My uwielbiamy wyjeżdżać na jeden lub dwa dni gdzieś do lasu, gdzie pies się wybiega, a my mamy spokój i odpoczywamy od zgiełku dużego miasta 🙂

opublikuj
Amelia Bartoń - zamerdani.pl 15 sierpnia 2020 - 15:53

My też to uwielbiamy! Z dala od miasta i zgiełku jest najlepiej!

opublikuj
Piotr 21 sierpnia 2020 - 14:39

Co sądzicie o transporcie psa w transporterze? Zwierzak się męczy, ale samochód pozostaje czysty…

opublikuj
Amelia Bartoń - zamerdani.pl 21 sierpnia 2020 - 15:01

W dobrze dobranym transporterze pies się nie męczy. Transporter nie zapobiega brudzeniu auta (od tego są maty), a transporter ma zabezpieczać psa przed łążeniem po aucie i w razie wypadku. 😉

opublikuj

Zostaw komentarz