Podróże z Hurttą [Top For Dog]

autor Amelia Bartoń - zamerdani.pl

Produkt: Hurtta Adventure od sklepu Canifel
Tester: Donner
Recenzent: Zamerdani.pl
Dla: Top for Dog 2017

W swojej pracy z psami bardzo często spotykam się z pytaniami o sprzęt, który polecam i dlaczego. Wielokrotnie opiekunowie psów pytali mnie o produkty Hurtty – jednej z najpopularniejszych marek sportowych produktów dla psów utożsamianych z najwyższą jakością. Do tej pory zawsze odpowiadałam wymijająco – że wielu opiekunów psów jest nimi zachwycona, jednak nie mogę im powiedzieć żadnych szczegółów, bo osobiście nam mam tych szelek.

Teraz to się zmieniło! Do testów w Top For Dog przyszły szelki Hurtty model Harness Adventure. Szelki te dedykowane są wszystkim psom – niezależnie od rasy i wieku. Należy zwrócić też szczególną uwagę na budowę szelek, które nie powinny podduszać ciągnącego psa, co jest bardzo ważne u psów, które mają z tym problem. Dlatego szelki te nadadzą się zarówno na spacery jak i górskie wędrówki i dogtrekkingi.

Szelki są regulowane aż w czterech miejscach dzięki czemu dopasujemy je bez problemu do psów o różnej budowie: pas piersiowy został tak skonstruowany, żeby psy z węższą klatką piersiową również mogły je nosić. Są idealnym rozwiązaniem dla rosnących szczeniąt. Szelki mają szeroki zakres regulacji, przez co zapewniają dobre dopasowanie oraz zapobiegają przesuwaniu się szelek podczas spaceru.

Zdecydowaną zaletą szelek jest prosta obsługa oraz zapinanie – nie ma problemu z ich założeniem, co czasem się zdarza w niektórych modelach. Wykonane są z mocnego i trwałego materiału, podszytego miękką oddychającą wyściółką zapewniając komfort i wygodę psom. Sam model dopasowuje się do ruchów psa nie krępując go według zapewnień producenta, co i ja mogę potwierdzić, bo jest to jeden z nielicznych modeli szelek, które nie przekręcają się na grzbiecie Donnera.

Kolejną zaletą szelek jest ich sportowy krój. Idealnie nadadzą się na trekkingi i wędrówki po górach jak również codzienne niezobowiązujące spacery. Psy czują się w nich bardzo wygodnie i komfortowo. Należy zwrócić też uwagę na jakość samego produktu. Wykonany z dobrej jakości materiałów, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Nie znajdziemy tu nierównych przeszyć, wolnych nitek i niedociągnięć. Zdecydowanie marka Hurtta – mówi sama za siebie.

Dzięki elementom odblaskowym znajdującym się na klatce piersiowej nasz pies będzie widoczny nawet po zmroku, ale to nie wszystko! Unikatową cechą tego modelu jest możliwość zamocowania lampki polar LED Hurtta, którą można dokupić osobno – my dostaliśmy ja w komplecie. Lampkę można zamocować w dwóch miejscach na szelkach (między łopatkami) lub na smyczy tuż nad zapięciem. Zapewne ktoś z Was zapyta czemu lampka nie jest na klatce piersiowej psa? Otóż psy całkiem nieźle widzą po ciemku i nie potrzebują lampki do oświetlania drogi (zresztą lampka Hurtty daje zbyt mało światła żeby ją oświetlić). Zadaniem tego dodatku jest wskazanie nam miejsca gdzie znajduje się nasz pies po zmroku, lub pokazanie naszej pozycji na przykład kierowcom.

Od teraz nasze spacery późną jesienią i zimą nabierają nowego sensu. Do tej pory dużym problemem było zabrane psów do lasu, kiedy kończyłam pracę o 16, a w domu byłam około 17, gdzie zmrok na dworze zapadał już koło 15:30. Mała latarka w ręce czy czołówka nie wiele dawała i w tym okresie, bardzo często rezygnowaliśmy ze spacerów po lesie, ograniczając się do miasta. Nie ma co się dziwić, myślę, że dorosły mężczyzna miałby obawy chodzić w lesie po ciemku, co mówić kobieta, mimo, że towarzyszy mi Donner. Teraz kiedy pies ma swoją latarkę, ja swoją spacer po zmroku jest dużo przyjemniejszy, szczególnie kiedy idziemy poboczem.

Jedynym mankamentem tego produktu jest smycz. Niestety taśma z której jest wykonana jest ostra na brzegach i o ile trzymamy ją za miękko wyścieloną rączkę jest bardzo komfortowa, o tyle kiedy chcemy zwinąć smycz w ręce, a pies do czegoś pociągnie musimy liczyć się z tym, że możemy mieć przeciętą dłoń.

Poza tą drobną niedogodnością zestaw Hurtta, który dostałam do testów od sklepu Canifel jest bardzo dobrym produktem i od teraz będę mogła polecać go z czystym sercem innym opiekunom psów, którzy rozważają zakup szelek tej marki.

Ogółem: 1 284, dzisiaj: 1

You may also like

Zostaw komentarz