7Sty

Prawie pół roku z Panną Elzą

To było bardzo intensywne pół roku. Decyzja pochopna, z dnia na dzień, decyzja serca – i mamy: sześciomiesięcznego brzydala, który oszukał nas, że będzie owczarkiem, potem starał się być terierem, a wyszedł najpospolitszy w świecie kundelek – Panna Elza. Najsłodsza, najbardziej podła i cwana psina na świecie. Typowy kundel z filmów Disneya, który ucieknie hyclowi, a wsadzony do schroniska wypuści wszystkie pozostałe psy, który zdejmie koledze kaganiec, niepostrzeżenie ukradnie parówkę ze stoiska z hot-dogami, a potem przyjdzie na kolana się przytulić, z najsłodszą miną świata: „To ja Twoja Elunia – nic nie zrobiłam.

Chyba ktoś w między czasie podmienił mi szczeniaka! Ona miała kiedyś czarną mordkę!

Elka nauczyła Donnera delikatności i cierpliwości, nauczyła go czytać psie sygnały i pokazała mu, że drugi pies może być fajny. Dała nam dużo radości, dostarczyła trochę problemów, no ale nasza mała księżniczka ciągle jest księżniczką-papisiem. Trochę już większym, bo dobiła do 20kg, ale chyba już zawsze będzie naszym szczeniakiem.


Ogółem: 697, dzisiaj: 1
 • Aleksandra Górecka

  Jaka ona już duża :). Kiba też za szczeniaka miała czarny pyszczek, krótkie przylegające futerko, w sumie wyglądała jak szczeniak wilczarza irlandzkiego, a potem urosła jej broda i dużo dużo dużo futra. Powodzenia z małą, niech dalej zmienia Donnera na lepsze :D.

  • Poważnie? Przecież ona taka jasna jest, że tam nie mogło być nic czarnego! Ah te brodacze – potrafią zaskoczyć 😀

   • Aleksandra Górecka

    Bardzo poważnie 🙂 teraz jak jej myję pysk trochę szarego widać na spodzie, ale w bardzo małym stopniu. Jej teraźniejsze futro bardzo różni się od szczenięcego nie tylko kolorkiem, ale też fakturą. Brodate kundle lubią robić z początku ludzi w ciula tak już mają :D.
    Chciałam wstawić zdjęcie, ale wyskakuje mi błąd :(.

    • Może za duże, tu jest jakieś ograniczenie pewnie, bo normalnie wczęsniej ludzie zamieszczali.

 • Niko jak był małym papisiem też miał czarny ryjek. Brodacze potrafią zaskakiwać. Elza jest cudna. Mimo iż miała być owczarkiem – nie wyobrażam sobie, aby była inna niż jest teraz. (Tak, wiem, że nie znam jej osobiście, ale te jej niewinne oczka mówią wszystko <3) Rośnij duża Eluniu, sprawiaj jeszcze więcej radości Pańci i Starszemu Bratu! 🙂

 • weg_anka_ i_tajga

  <3 kundelki są cudowne! Mi tak bardzo marzy się drugi pies… ale rozum wygrywa z sercem póki co

 • Karolina

  U nas z kolorem pyska było całkiem podobnie… Jak Goya była jeszcze małą kluską jej kolory na pysku były ciemne i intensywne… baa – nawet miała ą strzałkę, okolice nosa i brodę. Tylko spójrz.Teraz cały pysk ma jasny, podobnie jak u Elzy 🙂 Ta Wasza księżniczka jest piękna! <3

  • Karolina

   białą strzałkę* (nie mam pojęcia czemu się zjadło)

 • Czteromiesięczny Pandziołek jest w większości czarny, a za dzieciaka była jasnoszara 😛 Nigdy nie ufaj w kolor szczeniaka.

 • Widziałam! Niesamowite, że aż tak wyjaśniała 🙂

 • Ale się ta pannica zmieniła! Donnerowi to dobrze, ma takie fajne dwie babki za towarzyszki 🙂 Niech Ci ta Elka dalej rośnie zdrowo!

  • Dzięki, dzięki! Donner to księciunio 😀 Niemal służbę ma, choć Elka ostro go wychowuje 😀 Zmieniła się to fakt, jak odpaliłam te filmiki i zobaczyłam czarną mordkę to nie mogłam uwierzyć, ja się zmieniła 🙂