5Paź

Szelki SPORT SLED – testy

Jak wiecie od dłuższego czasu testuję nowe modele szelek od Sali.pl. Dziś mogę podzielić się z Wami opinią o pierwszym typie szelek. Są to szelki Sport Sled. Nasze pierwsze szelki typu sled kupiliśmy w Sali.pl ponad rok temu z przeznaczeniem do biegania , ciągnięcia sanek i jazdy na rowerze. Super sprawdziły się też w górach. Były to standardowe szelki które możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Bardzo byłam z nich zadowolona, tym bardziej ucieszył mnie nowy sportowy model.

SLED

SLED

Sport Sled od swoich poprzedniczek różnią się szerokim pasem na klatce piersiowej i ‘siodełkiem’ na karku psa. Dzięki temu przy dużym obciążeniu, wąskie paski starego modelu szelek, choć podszyte miękką gąbeczką nie cisnął psa. Nam się wprawdzie nie zdarzyło, ale teoretycznie byłoby to możliwe. Nowy model zapewnia psu o wiele większą wygodę i komfort pracy. Wyglądają też dużo bardziej dizajnesko i nowocześnie.

SLED

SPORT SLED

Poza nowym wyglądem Sport Sled pozwalają nam na regulacje długości pasków, czego brakowało mi w starszym modelu. Sport Sled są też trochę krótsze od swoich poprzedniczek.

SLED

SPORT SLED

Teraz trochę o samych szelkach:

Sledy jak to sledy nie są rozpinane, niewiele z nich ma regulację, więc należy kupować je na wymiar. Tylko dobrze dopasowane zapewniają psu wygodę. Ja dla Donnera mam rozmiar XL (w obydwu typach), ale niezwykle cieszy mnie rozmiar XS. Właściciele małych psów równie chętnie uczestniczą w zwodach typu dogtrekking co inni, a wielokrotnie słyszałam, że borykają się z problemem kupienia porządnych szelek trekkingowych dla ich maluchów.

SLED

PORÓWNANIE SLED I SPORT SLED

Szelki są dostępne w sześciu rozmiarach od XS (obwód karku 32cm) do XXL (obwód karku 60cm). Dostępne w 4 kolorach: czarnym, niebieskim, czerwonym i zielonym. My oczywiście mamy czerwone, bo wszystko mamy czerwone.

Wykonane są z bardzo dobrej jakości materiałów odpornych na zabrudzenie. Od spodu podszyte są miękkim materiałem i siateczką. Donnerowi jak zwykle wpadł do głowy durny pomysł pomoczyć łapy w Tanwi i tak je moczył, że wpadł w głębinę i zamoczył się cały. Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby zrobił to celowo. Cały pies i szelki były przemoczone. Dodatkowo w dalszej trasie, ubłociły się i obsypały w piasku. Zanim jednak przeszliśmy wyznaczoną trasę szelki wyschły, a piasek i błoto odpadły od nich. Nie zostawiając niemal żadnych śladów. Wkomponowanie w nie odblaskowych wstawek, zapewnia widoczność naszego psa po zmroku.

SLED

PORÓWNANIE SLED I SPORT SLED

O szelkach od producenta:

Szelki SPORT SLED

Profesjonalne szelki zaprzęgowe typ SPORT SLED wykonane z bardzo trwałych, lekkich materiałów z naszytymi elementami odblaskowymi.
Odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne co zwiększa ich trwałość, przewidziane do używania w trudnych warunkach atmosferycznych.
Szelki SPORT SLED posiadają regulacje, aby były dobrze dopasowane do sylwetki psa.
Szelki tego typu pozwalają na wygodną i wydajną pracę we wszystkich konkuręcjach sportowych z psem: zaprzęg, bikejoring, skijoring, canicross, dogtrekking oraz treningów wysiłkowych.

Dobrze dopasowane szelki maksymalnie wykorzystują siłę uciągu, równomiernie ją rozkładają oraz pozostawiają swobodę ruchów psa.

Zobacz szelki w sklepie: KLIK

SLED

PORÓWNANIE SLED I SPORT SLED

Jestem bardzo zadowolona z nowego modelu szelek Sport Sled. Testowaliśmy je przede wszystkim podczas bikejoringu, jak również dogtrekkingowego wypadu na Roztocze oraz III-ciego lubelskiego dogtrekkingu w którym zajęliśmy 3cie miejsce. Oczywiście nie mamy zdjęć podczas korzystania z nich – zalety mieszkania samemu i nie posiadania ‚automatu’, który robi zdjęcia samowyzwalaczem. A z dogtrekkingu zdjęcia jeszcze nie spłynęły. Ale spokojnie możecie oglądać je we wpisie z Roztocza i na pewno będą przewijały się bardzo często na blogu, jak już będę miała spowrotem pod ręką fotografów i będą we wpisie z dogtrekkingu. 

SLED

SPORT SLED

Szelki bardzo ładnie leżą na psie, pies czuje się w nich dobrze, nie widać po nim by odczuwał dyskomfort ciągnięcia, coś go uwierało, czy przeszkadzało w ruchach. Taśmy bez problemu wytrzymują, tak samo szwy. Klamry regulujące długość pasków, dają radę i szelki zachowują dopasowany rozmiar niezależnie od obciążenia, co jest bardzo ważne, aby się nie rozsuwały.

SLED

SPORT SLED – NIE OGRANICZAJĄ RUCHU PSA!

Polecam każdemu kto planuje zabawę w sporty zaprzęgowe czy to amatorskie czy profesjonalne. Rewelacyjnie sprawdzają się podczas bikejoringu, canicrossu, dogtrekkingu i pewnie świetnie sprawdzą się w zimie podczas ciągnięcia sanek. Mam nadzieję, że w tym roku śnieg dopisze i spróbujemy Skijöringu (jazdy na nartach za psem).

Pamiętajcie sledy to nie są szelki spacerowe! O wiele trudniej też utrzymać na nich psa. Sledy są to szelki zaprzęgowe, na których pies powinien mniej lub bardziej ciągnąć i tylko wtedy mają sens.

BAZWttyHaZ96M9pok7INTdpijBJYdtT8r7MW7yWEHmg

I udało się zdobyć zdjęcie z Dogtrekkingu

 1. Testy na mazowieckim dogtrekkingu – model sport
 2. Testy na III lubelskim dogtrekingu – model sport
 3. Testy na II lubelskim dogtrekkingu – model sled
 4. Trekking po Roztoczu – model spor
 5. Canicross – model sled
 6. Bikejoring – model sled
 7. Zaprzęgi – model sled
 8. Film 1
 9. Film 2
 10. Film 3
 11. Film 4
 12. Film 5
Ogółem: 7 311, dzisiaj: 5